MENU

Загарбники використовують засуджених для підривної діяльності проти України. ВІДЕО

264 0

Контррозвідники Служби безпеки фіксують масові факти вербування представниками так званих "МДБ Л/ДНР" громадян України, яких передають із колоній на тимчасово окупованих територіях до українських пенітенціарних установ для подальшого відбування покарання. Про це повідомляє пресцентр СБУ

Встановлено, що створені та контрольовані російськими окупантами псевдоспецслужби через адміністрації колоній навмисно перешкоджають переведенню засуджених, аби змусити їх надати письмову згоду на співробітництво. Вони мали виконувати завдання на шкоду державні безпеці України як під час перебування в колонії, так і після звільнення. При цьому, за особистими свідченнями багатьох із них, терористи вдаються до фізичного та психологічного тиску, зокрема через кримінальних авторитетів та інших засуджених, схильних до насильницьких дій, а також створюють нестерпні умови утримання.

Читайте також: Дешева демагогія заради "м'якої капітуляції" – експерт про план "Б" Пристайка

Так, серед в’язнів, яких 2019 року етапували на контрольовану Україною територію, контррозвідка СБУ в різних регіонах країни виявила одинадцять завербованих осіб і двадцять засуджених, стосовно яких здійснювалися вербувальні підходи.

За свідченнями одного із засуджених, який відбував покарання у Свердловській виправній колонії № 38 ТОТ Луганської області, під психологічним і фізичним тиском його змусили надати письмову згоду на співпрацю із силовими структурами псевдореспубліки. При цьому йому було надано псевдонім, відпрацьовано завдання й канали конспіративного зв’язку.

Також виявлено факти використання засуджених для сприяння діяльності незаконних збройних формувань. Зокрема, мешканця Дніпровщини, який у 2014 році відбував покарання на території Донецької області, було залучено до робіт на одному із блокпостів терористичного угруповання "Безлера".

Читайте також: Росія дає зрозуміти, що готується загарбати нові українські території

За кожним виявленим фактом здійснюється перевірка та правова оцінка щодо наявності ознак злочину, передбаченого ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Служба безпеки України вкотре наголошує, що, згідно зі ст. 111 Кримінального кодексу України, державна зрада карається позбавленням волі строком до 15 років. Але громадянин України звільняється від кримінальної відповідальності, якщо він на виконання злочинного завдання не вчинив жодних дій і добровільно заявив органам державної влади про свій зв'язок із ворожою спецслужбою.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини