Викиди зі спаленого листя у 350 разів шкідливіше за куріння сигарети – екологиня
Викиди у повітря, які утворюються під час спалення опалого листя, у 350 разів шкідливіші за паління сигарети, в ефірі програми "Нині вже" на hromadske заявила екологиня Світлана Берзіна.
"Коли ми спалюємо опале листя, і якщо воно вологе, воно димить, це є чадний газ, але ще утворюється така штука як бензопірен, це канцероген, який має кумулятивний ефект в організмі людини, він є провокуючим онкологічні захворювання", – розповіла вона.
За словами експертки, загалом під час спалення листя утворюються понад 30 речовин, що забруднюють повітря.
Читайте також: Загрозлива сила звички, або Що робити з недопалками сигарет
"Щоб не вдаватися в глибину хімії та екології, мовою цифр: на одну тонну спаленого сміття утворюється 30 кілограмів дуже шкідливих хімічних речовин, які забруднюють атмосферу, повітря. Також вони нікуди не діваються, якщо немає відповідних погодних умов, тобто вони не йдуть у верхні шари атмосфери, а опадають на ґрунт і забруднюють землю і воду", – зазначила Берзіна.
Говорячи про рівень шкідливості цих викидів, вона навела приклад: "Коли ми палимо сигарету, якщо порівняти (з диханням викидами спаленого листя – ред.) – це в 350 разів гірше, якщо хтось поруч з тим багаттям".
Читайте також: Уряд підтримав заборону пластикових пакетів в Україні: як це відбуватиметься
Екологиня додала, що в Україні атмосферу "не вперше" забруднюють викидами зі спаленого листя.
"І не тільки в нашій країні, на жаль. Але в нашій країні це виходить за межі здорового глузду. Хтось навіть думає: я буду палити, і ось цей попіл вдобрить ґрунт, він буде більш родючий. Неправда, це буде набагато гірше, це псує ґрунт", – резюмувала вона.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки