MENU

ОСЦПВ: як розпізнати "липовий" поліс

485 2

ОСЦПВ: як розпізнати "липовий" поліс

Близько 10% проданих в Україні полісів ОСЦПВ з певних причин не дійсні. Одні автоцивілки є фальшивками, тоді як інші значаться в базі Моторного (Транспортного) страхового бюро України як загублені або зіпсовані. Як не потрапити на гачок шахраїв і розпізнати обман до покупки?

Поширені схеми шахрайства

Третина недійсних полісів – фальсифікати. Відрізнити "липу" від оригінального документа вкрай складно, оскільки на зміну грубим підробкам прийшли професійно виконані "клони" з голограмами, водяними знаками, опуклими цифрами та іншими засобами захисту. Більшість фальшивок продається в пересувних пунктах – на узбіччях і поруч із заправками.

Десятки тисяч паперових ОСЦПВ роздруковані на справжніх бланках, які мають статус втрачених або зіпсованих. Найчастіше шахраї отримують "загубленців" від потенційних банкрутів або вже збанкрутілих страховиків. Деякі агенти та співробітники СК "забувають" реєструвати поліси в базі МТСБУ і таким чином привласнюють гроші клієнтів.

Підроблені електронні ОСЦПВ – теж не рідкість. Шахраї виступають від імені страхових компаній, продаючи "віртуальні" поліси через сайти-клони. Для стимуляції попиту аферисти використовують знижки, тому вартість фальшивок часто не відповідає навіть мінімальній ціні на справжню автоцивілку.

Важливо: якщо власник фальшивого або недійсного поліса ОСЦПВ спровокує ДТП, йому доведеться сплатити штраф (450–850 грн) і компенсувати всі збитки третім особам за регресним позовом МТСБУ. 

Як не купити підробку

Перед покупкою переконайтеся, що страхова компанія є членом МТСБУ, присутня на ринку понад 10 років і володіє достатнім обсягом активів для виплат. Подивіться звіти про діяльність страховика за останній рік і почитайте відгуки клієнтів. Якщо купуєте автоцивілку у страхового агента – перевірте його ліцензію.

Під час оформлення страховки онлайн звертайте увагу на адресу сайту. У ньому не повинно бути зайвих літер і приставок. Якщо не впевнені в автентичності веб-ресурсу, знайдіть компанію на mtsbu.ua в розділі "Список СК – членів МТСБУ" і перейдіть на сайт за розміщеним там посиланням.

Поліс можна перевірити в єдиній базі МТСБУ за серією та номером договору або за держномером авто. "Правильний" статус чинного ОСЦПВ – "договір укладений". Якщо не маєте доступу в інтернет, зателефонуйте в контакт-центр за телефоном 0800608800.

Читайте також: Виновный платит дважды. Почему автовладельцы игнорируют полисы ОСАГО

Якщо оформляєте паперову страховку в офісі або в агента – "пробийте" перед покупкою статус бланка ("не використаний"). Переконайтеся, що поліс "прив'язаний" саме до вашої страхової компанії. Потім повторіть процедуру через 1–2 тижні.

Перед оплатою електронної автоцивілки перевірте в базі код реєстрації, який ви отримаєте на e-mail разом з пропозицією про укладення договору. Після покупки проскануйте QR-код на PDF-документі або перейдіть в базу МТСБУ за посиланням прямого доступу.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Novosti_o


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини