MENU

Особливості роботи прес-секретаря: чому так важливо бути професіоналом у цій сфері

1522 1

Ми маємо критичну ситуацію в країні, коли прес-секретарі наших політиків демонструють некомпетентність в елементарних базових знаннях своєї професії та не можуть доступно подати інформацію для суспільства аби налагодити прозору та зрозумілу комунікацію.

Хто ж у цьому винен?

Помилка 1

Як це не дивно звучить – це сам роботодавець. Не всі керівники здатні влаштувати кваліфікований та адекватний відбір на дану посаду. Або ж не розуміють, якими навичками та вміннями мають володіти прес-секретарі, щоб ефективно здійснювати комунікацію між політиком та суспільством, мало попрацювати лише у якомусь виданні та вміти писати.

Помилка 2

Це наділення прес-секретаря непритаманними йому обов’язками. Коли він елементарно має робити каву керівнику та замовляти квитки. Це займає важливий час, який би він міг витратити на написання тез, прес-релізів, підготовки до важливих переговорів та прес-конференцій.

Читайте також: Чому антикризовий штаб – must have для політика вищого рівня

Саме така система мислення керівників й підходу до підбору прес-секретарів досить часто є основною причиною неефективної та некваліфікованої роботи прес-секретаря.

Зауважимо, що за класичними визначеннями професії, "прес-секретар вважається "старшим радником із питань комунікацій", це людина є менеджером та управлінцем усієї комунікації чи то організації, чи то публічної особи. Тому, прес-секретар – це не просто черговий помічник політика  в стилі "напиши щось у фейсбук", а відповідальний менеджер-управлінець з бездоганною репутацією.

Яка освіта має бути у прес-секретаря? І де вчитися?

Прес-секретар – це не лише журналіст як помилково вважають. Місія цих професій принципово відрізняється. Завдання журналіста полягає в тому аби знайти істину, бути нейтральним, подати історію цікаво, неупереджено, об’єктивно, показувати різни сторони та факти події. Завдання ж прес-секретаря подати історію так, як репутаційно вигідно його керівнику. Інколи прес-секретарю потрібно прикрасити, зманіпулювати й ситуативно оперативно покреативити, аби вирулити та виправити ситуацію, яка буде вигідна керівнику, в дуже проблемних моментах. Знати основи психології та вміти тримати руку на пульсі, оперативно реагувати, коментувати та здійснювати підтримку іміджу керівника на високому рівні.

Читайте також: Професійні прес-секретарі в Україні наразі на вагу золота – журналіст

Прес-секретар – це людина, яка має знатися на психології, розумітися на соціологічних дослідженнях, швидко реагує на різні ситуації в інформаційному просторі, брати на себе відповідальність, мислити стратегічно та довгостроково, креативно. Тільки така людина здатна вибудовувати системну та якісну комунікацію, що сприяє досягненню бізнес-цілі компанії чи цілі керівника.

Це людина, яка самостійно приймає важливі рішення, вміє виходити із кризових ситуацій, брати на себе відповідальність, для того, щоб вибудовувати якісну комунікацію між органами влади та народом.

Крім того, прес-секретар зобов’язаний розуміти, як працюють ЗМІ та вміти з ними комунікувати. Це його перша цільова аудиторія. Робота прес-секретаря морально виснажлива і складна.

Що стосується керівництва: правильна й розумна мотивація, підтримка, – гарантія того, що з репутацією все буде добре. Ще важливий один із важливих аспектів – чесність. Приховувати реалії від прес-служб – фатальна помилка. Спеціаліст із комунікацій має знати всю правду вчасно. І лише тоді він здатен зорієнтуватися, що і як подавати публічно.

Але не подумайте, що в цій професії усе так страшно! Приємним бонусом для прес-секретаря буде постійний рух, розвиток, спілкування з найрізноманітнішими людьми та можливість впливати на реальні процеси. І ще один важливий момент: робота спеціалістів із комунікацій має добре оплачуватися.

Якщо саме Вам цікава ця професія, то з 1 лютого 2020 року в Україні стартує Школа прес-секретаря політика. Курс підходить для журналістів, помічників народних депутатів та людей, які хочуть опанувати професію з нуля.

Зареєструватися на навчання можна тут.  

Дякуємо за підтримку ГО "Інститут Свободи Слова" та ВО "Платформа Громадянських Ініціатив".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Олена НЕКРАСОВА, куратор Школи прес-секретаря політика


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини