Поляки затримали українця з рекордною партією контрабанди червонокнижного вугра. ФОТО
Польські митники у пункті пропуску Будомєж-Грушів виявили у пасажирському автобусі 150 кілограмів малька вугра європейського, який перебуває на межі зникнення. Інцидент стався ще 19 січня, однак повідомили про нього польські митники лише зараз, пише Zaxid.net.
У багажнику автобуса, який в’їхав до Польщі, митники з прикордонниками виявили коробки, які не було задекларовано для огляду.
Як з’ясувалося під час огляду, у картонних коробках містилося загалом 50 пластикових контейнерів, в яких перевозили молодняк європейського вугра, який перебуває під охороною відповідно до Вашингтонської конвенції CITES. Перевезений вантаж важив загалом 150 кг. При цьому вартість одного кілограма європейського вугра на чорному ринку становить 2,5 тис. євро, інформують митники.
Читайте також: На Франківщині затримали літак, що возив контрабанду до ЄС. ФОТО, ВІДЕО
Вугор європейський занесений до Червоної книги України (фото польської митниці)
Один із пасажирів автобуса, 40-річний громадянин України, зізнався, що товар належить йрму, однак дозволу легально перевозити вугра через кордон він не мав. До кінця судового розгляду вугри перебуватимуть у спеціалізованому, який забезпечить належні для них умови.
Фото польської митниці
Як наголосили польські митники, контрабанда такої великої партії захищеного європейського вугра є рекордною для цієї країни. Вугор європейський досягає берегів Європи морськими течіями з Саргасового моря – єдиного місця в світі, де вони розмножуються. Його ловлять у Португалії, Іспанії та Франції як для кулінарних потреб, так і для цілей повторного відтворення по всьому Євросоюзу.
В Україні вугор європейський зустрічається у Дніпрі, Дністрі та на Шацьких озерах.
Читайте також: Прикордонники вилучили червоної ікри з Білорусі на 100 тисяч гривень
Європейський вугор, як вид, якому загрожує вимирання, перебуває під охороною з червня 2007 року згідно з Вашингтонською конвенцією CITES. Його популяція зменшилася більш ніж на 90% з 1970-х років через забруднення води, надмірне відловлювання, будівництво дамб у водосховищах та вивезення за межі Європи. Вугор європейський занесений до Червоної книги України у 2008 році.
Експорт чи імпорт європейського вугра в ЄС неможливий, оскільки документи CITES для цього не видаються через трагічну ситуацію з цим видом. За порушення цих норм у Польщі карається позбавлення волі на термін від 3 місяців до 5 років, великим штрафом та конфіскацією екземплярів.
Подальше провадження у цій справі проводять Підкарпатська митниця та податкова служба в Перемишлі.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки