Активізація лісівників Львівщини: "залітають" на хабарах і рвуться до Києва
На фото: Руслан Гречаник
Перший місяць нового року пройшов у Львові під знаком гучного скандалу. 13 січня правоохоронці затримали 61-річного керівника "Галсільлісу" Володимира Мельника та директора Яворівського лісгоспу Романом Суховича, який передавав керівнику "данину" від продажу лісу. Під час затримання слідчі вилучили 17,8 тисяч гривень та 300 доларів, що, як підозрюють, було лише частиною "траншу" від керівника районного підрозділу.
Загалом головному лісівнику області висунули обвинувачення у систематичних поборах від підлеглих, що за рік склали понад 5 мільйонів гривень. 22 січня Володимир Мельник вийшов із СІЗО під заставу 336 тисяч, пише Дмитро Чуйко для "Персони".
Володимир Мельник у лісовому господарстві далеко не новачок. Багато років він керував Стрийським дочірнім підприємством "Галсільлісу". Саме на Стрийщині основні маєтки лісівника.
Зрештою, "облава" на чільних представників галузі не стала аж такою несподіванкою для Львівщини. Про систематичні зловживання із несанкціонованими вирубками лісу не говорив хіба лінивий. Несподіванкою став радше намір посісти крісло очільника Державного агентства лісових ресурсів колеги Володимира Мельника – директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Руслана Гречаника, який в силу посадових обов’язків тісно співпрацював з "Галсільлісом"і за керівництва якого у лісовій галузі коїлися згадані вище неприємні речі.
Конкурс на голову Держагентства, який відбувся наприкінці минулого року, Гречаник програв, однак сьогодні бере участь у конкурсі на посаду заступника агенції і, за твердженням інсайдерів, має непогані шанси на перемогу.
Загалом бажання декого із причетних до лісової галузі на тлі львівських скандалів обійняти високі посади в Києві викликав чимале здивування у середовищі львівських захисників лісу.
"Усім відомо про катастрофічний стан наших лісів, порушення та махінації у цій сфері. Порушено багато кримінальних проваджень. Ліси Львівщини просто вбиті – власне тими людьми, які несуть пряму відповідальність та багато років очолюють структуру, яка покликана захищати лісове та мисливське господарство... Щодо Гречаника, то майже нічого не відомо про цю людину. Крім того, що працювала за часів керівництва Синютки. На жаль, не можу згадати за всі ці роки боротьби активістів з лісовою мафією хоч якихось дій Гречаника. Жодного разу він не спробував навести лад у лісовій господарці та з охороною довкілля", – не приховував свого обуренння Василь Курій, активіст громадського руху "Стоп Лісоцид".
Цікаво, що як і згаданий вище одіозний Володимир Мельник, Руслан Гречаник теж належить до так званої "стрийської школи" лісівників. Саме у Стрию він народився. Саме там робив перші кар’єрні кроки, працюючи, зокрема, старшим єгерем Державного мисливського господарства "Стрий" та інженером-мисливствознавецем Стрийського держлісгоспу.
Щоправда, окрім бездіяльності і закривання очей на проблеми з вирубками лісу Руслану Гречанику до останнього часу нічого суттєвішого не закидували. Декларація у нього теж не виглядає на скандальну. У 2018 році керівник департаменту екології Львівської ОДА задекларував 483 тис грн доходу. Зокрема: 464 215 грн – зарплата у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА, 18 957 грн – зарплата за роботу доцента кафедри лісових культур та лісової селекції у Національному лісотехнічному університеті України.
Дружина чиновника, Оксана Гречаник, у 2018 році отримала 289 864 грн від зайняття підприємницькою діяльністю.
Із нерухомості у Гречаника – земельна ділянка, площею 1200 кв.м, у селі Стрілків Стрийського району та квартира на 64,5 кв.м у Львові, вартістю 752 100 грн. Натомість його дружина має дві ділянки й житловий будинок у селі Збиранка Жовківського району, площами 342 кв.м, 2500 кв.м та 275,9 кв.м відповідно, спільно з Тетяною Ляшенко та Юрієм Гавлом.
Крім цього, Оксана Гречаник володіє квартирою, площею 67,8 кв.м, спільно з Тетяною Ляшенко та нежитловою нерухомістю, площею 61,4 кв.м й вартістю 798 000 грн, у Львові.
Читайте також: На грани катастрофы: три области Украины под угрозой экологического бедствия — эксперт
Чиновник Львівської ОДА обходиться без власної автівки, а його дружина з 2008 року їздить на Mitsubishi Outlander XL 2008 року випуску вартістю 176 800 грн.
Можна звернути увагу, що дружина Руслана Гречаника видається заможнішою за свого чоловіка, одна така ситуація цілком традиційна для українських чиновників. Видається, що багатшою за сина є й мати пани Гречаника, котра віднедавна оселилася у престижному львівському будинку по вулиці Лісній, 4а, де помешкання коштує орієнтовно 180-200 тисяч доларів.
А взагалі то виходить дуже навіть парадоксально. З вирубкою лісу та пов’язаною з цим корупцією в області повний хаос, хоча одразу дві структури відповідали, точніше мали би відповідати за порядок в екологічній і природній сферах Львівщини – департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА та Державна екологічна інспекція у Львівській області. Керівника останньої Миколу Маланича "пішли" у відставку наприкінці минулого року, однак він уже подав свою кандидатуру на посаду… завідувача сектору запобігання корупції апарату Львівської ОДА. А от Руслан Гречаник, очевидно, вирішив, що вже доріс до рівня, аби "боротися" з корупцією у лісовій галузі на загальнодержавному рівні.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки