Washington Post: Україна відмовилась від брудної роботи для Трампа, але знайшлась заміна
Варто пригадати, як почалася сага про Дональда Трампа й Україну. Американський президент чинив корупційний тиск на український уряд з вимогою оголосити примарне розслідування проти колишнього віцепрезидента Джо Байдена.
Останній став ключовим політичним суперником чинного лідера США. Коли схему викрили, українська сторона так і не зробила заяв, які вимагав Трамп. Однак, завдяки ганебній допомозі деяких республіканців у Конгресі він все ж досяг своєї початкової мети: абсолютно безпідставно замастити Байдена брудом.
Про це пише Washington Post, повідомляє УНІАН.
"Є гора доказів того, що поведінка Байдена була шкідлива для США", – написав у Twitter сенатор Ліндсі Грем.
Читайте також: У Трампа большие проблемы
"Партійні збори в Айові наступного понеділка. І мені справді цікаво подивитися, чи нинішня дискусія вплине на виборців у штаті й на тих, хто ходить на партійні збори демократів. Чи будуть вони підтримувати віцепрезидента Байдена на даному етапі?" – сказав минулого тижня сенатор-республіканець Джоні Ернст.
На тлі розгляду в Сенаті питання про доцільність імпічменту Трампа, республіканці намагаються захистити його, стверджуючи, що насправді переслідувати потрібно Байдена. Син колишнього віцепрезидента США Гантер був членом ради директорів української енергетичної компанії Burisma в той же час, коли його батько тиснув на український уряд, вимагаючи звільнити Генпрокурора, який нібито розслідував справу проти фірми.
Здається підозрілим? Насправді виявилося, що цей епізод порожній. Генпрокурор не вів розслідування проти компанії. А вимоги звільнити його відповідали позиції міжнародних організацій, союзників США й ключових членів Конгресу.
Його звільнили не тому, що він розслідував корупційні справи, а тому що він цього якраз не робив. Конгрес в ті часи повідомили про ситуацію з українським Генпрокурором й дії віцепрезидента США. І ніщо не вказує на те, що Байден зробив хоч щось в Україні в інтересах свого сина.
Однак, попри те, що Байден боровся з українською корупцією, республіканці наполягають, що його варто переслідувати за нібито її розпалювання.
Поведінка Ліндсі Грема була особливо ганебною, оскільки він використав свою позицію голови Комітету Сенату з питань юстиції для просування розслідування проти колишнього віцепрезидента. Він оголосив початок формальної процедури перевірки й попросив Держдепартамент передати документи.
"Ми не будемо жити в світі, в якому перевіряють лише республіканців", – сказав він у грудні, натякаючи при цьому, що нібито існує певна рівність між діями Байдена й корупцією Трампа.
Але моральної рівності, на думку Washington post, немає. Немає жодної обґрунтованої справи проти Байдена. А справа проти Трампа – абсолютно навпаки.
У нього не було причин тиснути на Україну й вимагати розслідування проти Байдена. Він громадянин США, якого американські правоохоронці ні в чому не підозрюють.
Читайте також: Советница Пенса, дававшая показания по делу об импичменте Трампа, ушла в отставку
Корупційна схема тиску на президента України заради бруду на політичного опонента не добилася успіху. Погано, що сенатори США взялися за цю роботу натомість.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки