MENU

Що важливіше: захист громадян від епідемії чи від хунти?

754 0

Що важливіше: захист громадян від епідемії чи від хунти?

Перспектива запровадження надзвичайного стану приводить до дискусії "Що важливіше: захист громадян від епідемії чи від хунти?". Спробуємо знайти компромісну відповідь.

Підготовка рішення має бути максимально демократичною та колегіальною. Проект указу про запровадження надзвичайного стану можна показати суспільству і ДО проведення засідання РНБО. Нехай в його коментування і аналіз включаються політики, лікарі та всі диванні експерти. Так само депутати ВР, перебуваючи на домашньому карантині, встигнуть вивчити проект документу та сформувати свою думку.

У листопаді 2018 Верховна Рада вже голосувала за введення воєнного стану. Тоді проект Указу не був готовий навіть на момент відкриття засідання ВРУ. Оголошувалися перерви, ішли переговори, в результаті термін дії воєнного стану скоротили до 30 днів і перелік областей включили в текст Указу. Депутати просиділи в залі весь день, що зараз в умовах карантину просто не потрібно.

Читайте також: Аваков: Сегодня нужно действовать, защищая людей и балансируя экономику

Введення надзвичайного стану зараз потрібно перш за все для того, щоб примусити громадян дотримуватися карантинних заходів. Зараз частина рішень місцевих рад чи центральної влади є рекомендаційними та часто ігноруються. Режим надзвичайного стану повинен законно обмежити свободу пересування, свободу відвідувати релігійні зібрання, а нічна комендантська година знизить ризики мародерства. Політичні свободи обмежувати не потрібно. Якщо під хайп карантину не приймати рішення про розпродаж землі чи формулу Штайнмайєра – громадяни і так не будуть збиратися на політичні протестні акції.

Читайте також: Вирус в короне: США справятся, Россия развалится. А Украина?

Рада може затвердити Указ про надзвичайний стан за лічені хвилини, якщо до того провести нормальне відкрите обговорення в онлайні. Та хоч у групі у Фейсбуку, з можливістю читати всім бажаючим. І Раду можна і потрібно зібрати для цього персонально, не зважаючи на ризики. Лікарі та правоохоронці також ризикують щодня, коли виходять на роботу. В професії депутата є не лише приємні моменти, як виявляється.

А якщо вже збирати Раду – так само прозоро треба підготувати економічний пакет рішень. Секвестр бюджету, 100 мільярдів на захист від епідемії та економічної кризи, соціальні виплати для підтримки населення. Не протягувати старий драконівський закон про працю, а заборонити звільнення, компенсувати 70% зарплати за вимушений простій, законодавчо закріпити доплати до пенсій. І всі ці проекти так само оприлюднити за 48 годин до голосування і обговорення провести хоч по Скайпу. Тоді голосувати можна швидко і без кашлю.

Після цих рішень депутати можуть сидіти вдома всі 30 днів надзвичайного стану, далі працюватиме уряд, правоохоронці та армія. Якщо треба – Раду знову зберуть для виконання конституційних функцій.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Ігор ПОПОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини