MENU

Купили турпутівку, а подорож співпала з карантином? Як повернути гроші – експерт з авіаційного права

534 0

Туристам і агентам, яких туроператори шлють в непереборні обставини. Як слати туроператорів у відповідь?

В такому разі, керуємося Законом України №324/95-ВР від 15 вересня 1995 року. 

Відповідно до ч.7 ст.20 закону, до початку туристичної подорожі кожна із сторін договору на туристичне обслуговування може вимагати внесення змін до цього договору або його розірвання у зв'язку із зміною істотних умов договору та обставин, якими вони керувалися під час укладення договору. 

Зокрема, у разі погіршення умов туристичної подорожі, зміни її строків.

Відповідно до ч.8 ст.20 закону, туроператор (турагент) зобов'язаний повідомити туриста про таку зміну обставин не пізніш як через один день з дня, коли йому стало відомо про зміну обставин, якими сторони керувалися під час укладення договору на туристичне обслуговування, та не пізніш як за три дні до початку туристичної подорожі. 

В такому разі у туриста є можливість відмовитися від виконання договору без відшкодування шкоди туроператору (турагенту) або внести зміни до договору, змінивши ціну туристичного обслуговування. 

Читайте также: В Україні подовжено карантин: уряд офіційно ухвалив рішення через поширення коронавірусу

Оскільки строки туристичної подорожі змінились, тобто змінились істотні умови договору, відповідно до ч.8 ст.20 закону, туроператор (турагент) зобов’язаний надати туристу можливість відмовитись від договору без відшкодування шкоди туроператору (турагенту). Зобов'язаний, навіть, якщо сталось виверження вулкану Ейяфьятлайокудль. 

Турист жодним чином не є стороною, на яку покладаються наслідки неспроможності туроператора повернути кошти, які ним сплачено третім особам. 

Тривалі обставини непереборної сили – підстава для розірвання договорів майже у всіх правових системах світу (навіть десь на Мальдівах).

Читайте также: Отпуск под вопросом: когда Европа начнет принимать самолеты и туристов

Тому туроператор має можливість:

  • і розірвати договори з третіми особами, і, зрештою, повернути свої кошти;

  • чи скористатися чудовою опцією та перенести дати, які продали іншим туристам;

  • вчинити інші дії, але 

Не за рахунок коштів туристів і не покладаючи на туристів ці витрати. 

Тому, просимо відповідно до ч.8 ст.20 Закону України "Про туризм" розірвати договір без відшкодування шкоди туроператору (турагенту) та повністю повернути всі кошти за ненадану послугу.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Андрей ГУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі



Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини