MENU

Більшість на Півдні та Сході вважають СРСР відповідальним за Другу світову і проти поїздок політиків до Москви на святкування Дня перемоги

823 0

Ось про що свідчать дані дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології із 17-го по 22 квітня 2020. До підготовки цього дослідженння долучилися фахівці Українського інституту національної пам'яті.

Чи згодні Ви із твердженням, що СРСР разом із Німеччиною відповідальний за початок Другої світової війни?

Як Ви ставитеся до ідеї участі українських політиків у заходах із нагоди Дня перемоги в Москві 9 травня 2020 року?

Читайте також: ГУЛАГ замість Аушвіцу: гірка правда перемоги у Другій світовій

А ще можна додати, що й на Сході, і на Півдні 30% за визнання бійців УПА борцями за незалежність України. Це майже стільки, скільки й проти. Тобто просвітницька робота таки дає результати.

Звичайно, не всі результати є однозначними. 32% громадян усе ще вважають, що відзначати варто лише День перемоги 9 травня, 14% – лише 8 травня. 39% українців підтримують відзначення в Україні обох дат: Дня пам'яті та примирення – 8 травня та Дня перемоги над нацизмом – 9 травня. Тобто цілком по-українськи: і як в Європі, і як в СРСР/Росії.

Читайте також: Випробування Зеленським: один із головних здобутків минулих років проходить перевірку на міцність

Амбівалентною лишається свідомість українців, які вважають СРСР разом із Німеччиною відповідальним за початок Другої світової (56%), але при цьому 52% громадян дотримуються радянської інтерпретації, що День перемоги – це передусім відзначення перемоги "радянського народу" у "Великій вітчизняній війні". 32% розуміють цю дату як день відзначення перемоги антигітлерівської коаліції над нацизмом і внеску в неї українського народу.

Що ж до заборони георгіївської стрічки (символа країни-агресорки) третина – за, третина – проти.Тобто тут працювати і працювати.

Більше про результати дослідження й відповідні діаграми – у прес-релізі "Демініціатив". Там же висловлена подяка за підтримку програмам МАТРА і ПАКТ. А від себе хочу окремо подякувати аналітикові "Демініціатив" Сергієві Шаповалову, який був мотором цього дослідження, підготував усі діаграми та графіки і презентував результати дослідження в "Укрінформі".

Запис обговорення в "Укрінформі" за участі істориків Антона Дробовича, Василя Яблонського, Ярини Ясиневич можна переглянути тут.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Олексій ГАРАНЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини