MENU

ДБР почало розслідування щодо обмеження виробництва електроенергії на АЕС

612 1

ДБР почало розслідування щодо обмеження виробництва електроенергії на АЕС

Державним бюро розслідувань розпочато досудове розслідування щодо обмеження виробництва електроенергії атомними електростанціями. 

Як повідомили УНІАН у прес-службі Державного бюро розслідувань, розслідування здійснюється за фактом можливих неправомірних дій службових осіб Міністерства енергетики та захисту довкілля України.

Посадові особи міністерства затвердили оновлений прогнозний баланс електроенергії об’єднаної енергетичної системи України на 2020 рік. 

Документом передбачено виведення підприємства державного сектору економіки атомної галузі в резерв та роботу на зниженій потужності енергоблоків. Натомість збільшено обсяг закупівлі електроенергії у приватних компаній.

У зв'язку з цим відбувається зниження виробництва електроенергії на АЕС на 8,6%, що може призвести до зупинення енергоблоків атомних станцій, збитків державному бюджету та банкрутства об’єкта державної власності, що має стратегічне значення для економіки й безпеки держави.

Читайте також: "Атомна" експансія Росії: небезпека, яку ми не усвідомлюємо

Як повідомляв УНІАН, держпідприємство "НАЕК "Енергоатом", що є оператором усіх атомних електростанцій України, наприкінці квітня вимушено вивело в резерв енергоблок №3 Рівненської АЕС у зв'язку з прогнозним зростанням виробництва відновлюваної енергії та електроенергії на теплових електростанціях, більшість із яких належить бізнесмену Рінату Ахметову.

Оновлений баланс енергосистеми, затверджений Мінекоенерго, передбачає виведення у вимушений простій трьох атомних енергоблоків "Енергоатома".

При цьому теплова енергія є дорожчою, ніж атомна, що позначається на тарифах на електроенергію.

Читайте також: Скільки коштує і як довго триває закриття АЕС?

6 травня в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольгу Буславець заявила, що скорочення виробництва електроенергії на АЕС є тимчасовою вимушеним заходом, пов'язаним з низьким попитом на базову генерацію, вимогою забезпечення операційної безпеки Об'єднаної енергосистеми України і нормами чинного законодавства у сфері відновлюваної енергетики.

За її словами, в об'єднаній енергосистемі країни виник істотний профіцит базових генеруючих потужностей атомних електростанцій і, навпаки, дефіцит високоманевреної генерації гідроелектростанцій. При цьому генерація працює у збиток і має багатомільярдні борги. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини