Newsweek: Швеція без карантину випередила сусідів за кількістю смертей від коронавірусу
Шведські чиновники вже засумнівалися в правильності рішення не запроваджувати жорсткий карантин в країні.
Кількість випадків зараження коронавірусом у Швеції досягла станом на ранок 9 травня 25 921 осіб. При цьому 3 220 шведів померли, згідно з останніми даними міністерства охорони здоров'я країни.
Як пише Newsweek, головний епідеміолог Швеції Андерс Тегнелл був одним з керівників реакції на пандемію COVID-19 в Швеції. Раніше він захищав рішення країни не запроваджувати карантин. Але тепер він визнав, що "не впевнений", чи стратегія без будь-яких обмежень була найкращим вибором.
"Я абсолютно не впевнений. Ми всі постійно про це думаємо", – сказав Тегнелл шведській газеті Aftonbladet.
Читайте також: В России уже почти 200 тыс. заражений коронавирусом: за сутки – еще почти 11 тыс. человек
Серед останніх жертв – 10-річна дитина. Однак, поки не відомо, чи причиною смерті в даному випадку був вірус SARS-CoV-2. Тегнелл сказав Aftonbladet, що коронавірус становить мінімальну загрозу для дітей. Він багато разів наголошував, що в світі майже немає випадків зараження серед дітей. А ті, хто помер після зараження, мали тяжкі ускладнення.
Видання пише, що всупереч твердженням епідеміолога і хоч у Швеції й справді небагато випадків зараження серед дітей до 18 років, в країні зафіксована захворюваність серед дітей. Щонайменше 118 випадків стосуються 9-річних жителів країни, ще 282 –- діти від 10 до 18 років.
На даний момент Швеція має найбільшу кількість заражених і мертвих серед країн Скандинавії. У сусідніх Данії, Норвегії й Фінляндії зафіксовано 10 319, 8 070 і 5 880 випадків відповідно. Про це свідчать дані Університету Джона Хопкінса. Згідно з моделлю прогнозування Команди реагування на COVID-19 Імперського коледжу Лондона, до 11 травня щоденна кількість смертей у Швеції досягне 150 людей. А за підсумками цього тижня втрати країни складуть 1060 людей.
Читайте також: Возвращение бесславных дезинфекторов: как россияне Италию от коронавируса спасали
Разом з тим, Швеція лишається однією з небагатьох країн в Європі, які не запровадили жорсткий карантин, обравши стратегію зі здобуття "колективного імунітету" шляхом збільшення кількості людей, які контактували з вірусом, з метою не допустити другої хвилі зараження. Але такий вектор викликав критику з боку інших країн.
Наразі у Швеції діють певні обмеження через пандемію, які включають заборону натовпів більше 50 людей. Також громадянам радять уникати подорожей без гострої необхідності і контактів зі старшими людьми. Однак, можна ходити в ресторани, бари, кафе, нічні клуби. Старша школа й університети закриті. А навчання перенесене в інтернет. Однак, класи для дітей до 16 років продовжують працювати в звичайному режимі.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки