MENU

Сергій Притула назвав книжки, які варто прочитати кожному

991 0

Книжки, які варто прочитати кожному

Карантин добігає кінця, але час, проведений вдома за читанням гарної книги, все одно залишається безцінним. Ведучий Сергій Притула назвав свій топ-3 книг на будь-який смак, пише НВ.

1. "Справа Василя Стуса: збірник документів з архіву колишнього КДБ УРСР", Вахтанг Кіпіані. Книга про життя в ув’язненні українського поета, дисидента Василя Стуса. За власні переконання щодо необхідності збереження і розвитку української культури зазнав репресій з боку радянської влади. Його творчість було заборонено і частково знищено, а сам поет – засуджений на тривалий термін перебування в місцях позбавлення волі, де і загинув.

Читайте також: ВСЛ. Ніби рухаємося на Захід, а відірватися від совково-російського минулого ніяк не вдається – журналіст

"Перш за все це документи з архіву колишнього КДБ УРСР: протоколи допитів, заяви „стукачів“, постанови судів. Крім цього, багато спогадів сучасників Стуса, інших українських дисидентів, тих, хто разом з ним відбував несправедливі заслання у таборах, включаючи свідчення тих, хто в останній раз бачив Стуса перед його загибеллю", – описує книгу ведучий.

2. "Капітан пішов на обід, корабель захопили матроси", Чарльз Буковскі. Книга була написана знаменитим американським літератором, прозаїком Чарльзом Буковскі в останні роки життя.

Читайте також: "І ми з вами за це платимо". Українське видавництво осоромилося, переплутавши письменниць на обкладинці книжки

"Книга просякнута цинізмом, але в цьому є своя філософія і, якщо правильно налаштувати внутрішні мембрани, то посмішка не зійде з ваших уст до останньої сторінки", – каже Сергій Притула.

3. "Аеропорт", Артур Хейлі. Роман-бестселер, написаний в 1968 році, у деталях описує роботу аеропорту великого міста й особисті проблеми працюючих там людей.

"Автор не тільки глибоко занурює нас в тонкощі життя такого складного організму як аеропорт. Не тільки видає читачеві локальні "сюрпризи" роботи авіакомпаній, субординацію пілотів, вплив профспілок тощо. У Хейлі неймовірний дар зображати персонажів так, що ти дуже чітко уявляєш їх зовнішність, невербальну лексику, психологічні портрети, характери, звички. Ти ніби відчуваєш запах цих людей і бачиш крапельки поту на їх скронях!", – пояснює Притула.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини