MENU

Із чим Зеленський поїде до Давосу?

551 1

З чим Зеленський поїде до Давосу?

Поки надворі літо, хтось вже дбає про грудень – конкретно про грудневий Давос. З чим поїде туди президент Зеленський.

Бо прямо зараз 60% «зелених» енергогенеруючих компаній з міжнародними інвесторами готують міжнародні позови проти України через порушення нами інвестиційних зобов’язань і невиплату вартості вже спожитої електрики. Їхні представники, нехай і не всі, також будуть в Давосі. І розкажуть про Україну і наш інвестклімат багато цікавого, але мало приємного.

Але до Давосу ще 6 місяців. Зеленський цілком ще встигає втрутитись і зупинити хвору ініціативу лобістів вугільної і газової енергогенерації (ми всі в курсі, що це за бізнеси і хто там власники).

Читайте також: У виборців Зеленського наступає етап прозріння

Зрештою, енергогенерація і, відповідно, енергоспоживання на сьогодні чи не найуніверсальніше мірило економічного розвитку, добробуту і якості життя громадян в державах: чим більше держава генерує і споживає енергії, тим більш розвинена її економіка і соціальна сфера, тим комфортніше життя громадян. Це пряма залежність, офіційно зафіксована на міжнародному рівні. Відповідно, пріоритетом для цілої планети є безпечна генерація з найменшою в перспективі собівартістю (за оцінкою фахівців, з певного моменту розвитку ВДЕ – якраз коли остаточно випрацюється ресурс наявних АЕС – вартість зеленого кіловату стане навіть меншою за вартість атомного кіловату).

Читайте также: Кочетков: Есть такой популярный литературный жанр – "роман-катастрофа". А у нас сходный тип государственной власти вырисовывается – "президент-катастрофа"

Відповідно, відновлювана енергетика на сьогодні – найперспективніша галузь в світі. Українські підприємці вузлами зав’язувались, але знаходили інвесторів на проєкти тих же сонячних електростанцій (тільки один проєкт на Житомирщині потребував переговорів зі 140(!) інвесторами – а тепер його прикривають з вини українського уряду). І якщо зараз ці інвестори підуть – за ними зірветься частина інвесторів і з інших галузей. І знов затягти до нашої країни хоч когось буде титанічною задачею, що розтягнеться мінімум на десятиліття.

В підсумку, у Зеленського зараз два варіанти: або він займає позицію «прогресивного діяча», особисто втручається в ситуацію і розпочинає цивілізований діалог з інвесторами – або в грудні йому буде дуже-дуже незручно, м’яко кажучи, виправдовуватись перед міжнародною спільнотою за ставлення до інвесторів. Ну і доведеться шукати десь гроші для оплати позовів ображених інвесторів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Олексій ГОЛОБУЦЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини