Три актуальних запитання про коронавірус
Дотримуйтеся правил — у міру можливості дистанціюйтеся, носіть маску і поменше спілкуйтеся в транспорті
Чому при пневмонії від коронавірусу відразу не призначають антибіотики?
Для того, щоб визначити, вірусна пневмонія чи бактеріальна, досить зробити звичайний клінічний аналіз крові. Його показники дозволяють у більшості випадків визначити, це вірус, чи бактерія, потрібен антибіотик чи ні. Тому лікарі мають можливість призначати антибіотики прицільно — саме при бактеріальних інфекціях. Більш того, коли у людини на тлі вірусної інфекції розвивається запалення легенів як ускладнення, то в кожному регіоні лікарі приблизно знають, які збудники частіше викликають ці так звані домашні пневмонії і який антибіотик потрібно призначати насамперед.
На віруси, як ви знаєте, антибіотики не діють. Більш того, профілактична терапія антибіотиками теж марна, тобто призначення антибіотиків до розвитку пневмонії не врятує від її виникнення. Що стосується коронавірусу, то на цей момент ми чекаємо більш серйозних досліджень, але поки що немає ніяких доказів того, що треба з першого дня коронавірусу призначати антибіотики. Навпаки, дуже високий ризик того, що антибіотик збільшить ймовірність ускладнень.
Читайте також: За останню добу в Україні зафіксували 638 нових випадків зараження COVID-19
Тому що якщо порушена вентиляція легенів, якщо спостерігається дихальна недостатність, якщо знижені імунні сили організму, то завжди є ризик, що пневмонія розвинеться через ті бактерії, які стійкі до того антибіотика, який ви призначили. А значить, знадобиться призначати більш сильні препарати і, найімовірніше, вже в умовах стаціонару. Тому робіть правильні висновки.
Високі дози вітаміну С на початку COVID-19 допоможуть не захворіти?
Цей метод не допомагає при грипі — він допомагає вам, тому що ви собі це навіяли. Давним-давно вже дано відповідь щодо ефективності високих доз аскорбінової кислоти для профілактики ГРВІ. І коли ви чуєте якусь рекламу, де вам розповідають, що великі дози вітаміну С від чогось рятують, то знайте, що це суперечить даним медичної науки.
Читайте також: Обнаружены долгосрочные последствия коронавируса: 90% людей полностью не выздоравливают
Головне: вітамін С не допомагає у великих дозах ні від чого. Взагалі він ефективний тільки в профілактиці і терапії захворювання на цингу — більше він нічого не лікує. Але точно відомо, що великі дози вітаміну С сприяють утворенню каменів у нирках, тому ваш метод лікування нікому рекомендувати не можу.
Як захиститися від COVID-19 в громадському транспорті?
По-перше, якщо їхати недалеко, то можна пройтися пішки. По-друге, якщо є можливість, їдьте на велосипеді, самокаті, скутері. По-третє, якщо можна просто прокинутися на годину раніше і проїхатися до години пік, поїдьте до години пік. Ну і дотримуйтеся правил — у міру можливості дистанціюйтеся, носіть маску і поменше спілкуйтеся в транспорті.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки