MENU

Роковини трагедії в "Токіо Стар": сумні сторінки історії Одеси, за котрі ніхто не поніс відповідальності

264 0

Токио Стар

Пожежа в готелі "Токіо Стар", що спалахнула проти ночі 17 серпня, забрала життя дев'ятьох людей, ще десятеро постраждали. Винних досі не покарано, а родичі загиблих вже справлятимуть роковини по померлих

Вогонь у готелі спалахнув близько о пів на другу ночі. Уже о 1:34 про нього повідомили до Служби порятунку. "Токіо Стар" розташований на вулиці Водопровідній, неподалік залізничного вокзалу. Поряд – частина ДСНС. Це дало змогу рятувальникам приїхати на виклик достатньо швидко. З 1:39 перші підрозділи намагались ліквідувати вогонь. Але на цей момент полум'я охопило вже близько 200 квадратних метрів. 

Локалізувати вогнище вдалось лише о 3:36, а ліквідувати ще через годину. На цей час заклад горів уже на 1000 квадратних метрів площі. 65 рятувальників, 13 одиниць техніки, 136 евакуйованих, дев'ять загиблих, 10 постраждалих - такими цифрами запам’яталась трагічна ніч.

Читайте також: У Польщі підпалили хостел, де жили українські заробітчани: будівля згоріла вщент

На момент пожежі всередині закладу перебували понад 150 людей. Більшість з них – приїжджі з інших міст, котрі або чекали пересадки на потяг, або через незнання обрали саме цей готель. Чому незнання? Місцевим жителям було відомо про не надто гарну репутацію "Токіо Стар". Щобільше, декількома роками раніше програма "Ревізор" провела інспекцію в закладі, після якої зовсім не рекомендувала там залишатись ані на годину. А така можливість була, адже номер у готелі можна було зняти погодинно. 

Тоді ведучий шоу окрім антисанітарії відмітив ще декілька негативних моментів. У постояльців при поселенні разом з оплатою номеру вимагали паспорт. Не копію, а оригінал документу. Працівниця пояснювала це необхідністю застережної міри на випадок, якщо гість буде палити в номері. Цього робити не можна, оскільки в кімнатах не було вікон. Але судячи з інспекції, в номерах таки палили. І самі приміщення були надто маленькі – близько 5 квадратних метрів, включно з туалетом і душем. 

Пізніше, після пожежі, працівники ДСНС саме відсутністю вікон пояснили довготривалий процес ліквідації вогню, що призвів до значної кількості жертв. Пожежники просто не могли дістатись вогнища.  Директор департаменту реагування на надзвичайні ситуації Володимир Демчук розповів на брифінгу: трагічний розвиток подій був спричинений тим, що про загоряння стало відомо занадто пізно, адже вночі люди спали. Також процес ліквідації ускладнювався великою кількість маленьких номерів, частина яких була без вікон, а вогонь приміщеннями розповсюджувався надто швидко.

Замісник керівника департаменту Павло Афанасьєв зазначив, що представник ДСНС не був допущений до перевірки готелю, яка була запланована на липень, тобто мала відбутися незадовго до трагедії. Причиною загоряння стало коротке замикання в електрощитовій, розташованої біля пральні. Поблизу були знайдені й тіла загиблих. Причиною їхньої загибелі вважають отруєння чадним газом.

Найбільш вірогідною причиною попередньо назвали порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки. Проте правоохоронцями розглядалися й інші версії: підпал з метою приховання іншого тяжкого злочину та необережне поводження з вогнем.

Читайте також: Збитки пожеж на Луганщині перевищили 1 млрд гривень

Прикметно, що одразу після трагедії власник готелю Вадим Чорний заявив про готовність нести всю відповідальність за пожежу, якщо в цьому знайдуть його провину. Уже за два дні після трагедії йому повідомили про підозру в порушенні встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що спричинили загибель людей. Зазначимо, Чорному належить ще один готель в центрі міста, на вулиці Успенській, – "Зірка", котрий теж має в Одесі не найкращу репутацію.

Попри те, що Чорний співпрацював зі слідством, за рішенням суду його було взято під варту терміном на два місяці без права внесення застави. Але він – не єдиний власник "Токіо Стар". У цьому бізнесі Чорний має партнера – Сергія Дурача. Останній після пожежі виїхав з України. За три тижні по трагедії йому заочно повідомили про підозру у порушенні вимог пожежної безпеки. 

Буквально напередодні роковин Сергія Дурача затримали в аеропорту Одеси й одразу помістили під варту. Як розповів нам Чорний, Дурач не збирався переховуватись від слідства, тому що планував поїздку ще задовго до пожежі. Також Чорний зазначив, що в разі, якби його партнер переховувався від слідства, він би не повернувся в Україну, знаючи, що проходить підозрюваним у кримінальному провадженні.

Таким чином, на сьогодні слідство у справі далеко до завершення, а тим більше до покарання винних. І це далебі не єдина смертельна одеська пожежа, в якій правоохоронці так і не спромоглися поставити крапку. За період 2017-2019 років на території Одеси сталося чотири масштабні пожежі:  

  • на території комунального позашкільного навчального закладу "Одеський міський дитячий оздоровчо-спортивний комплекс "Вікторія";

  • на території комунального некомерційного підприємства "Одеський обласний центр психічного здоров’я";

  • у приміщенні готелю "ТОКІО СТАР";

  • у приміщенні ДВНЗ "Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу".

Винних судом досі не визнано й не покарано за жоден із випадків.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

ДЕПО.ЮА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини