Як запустити бізнес в онлайн: покрокова інструкція
Страх, економія, відкладання на кращий час — це базовий набір причин, чому бізнес не виходить в онлайн. Як скласти бізнес-план, вибрати свою нішу і визначити аудиторію.
Карантин — прискорювач виходу в онлайн
Карантин показав нам чітку необхідність виходу бізнесу в онлайн. Люди стали замовляти в інтернеті буквально все: продукти, речі, косметику, їжу з ресторанів тощо.
Першими почали запуск ті, хто представлений тільки в торгових центрах, оскільки вони втратили основний канал продажів. Слідом за ними: ресторани, супермаркети, магазини косметики та навіть зоомагазини. Бізнес, який швидко відреагував на обставини, — вижив і продовжує свою роботу.
Ми склали список кроків, необхідних для виходу бізнесу в онлайн.
Крок 1. Написання плану з розвитку бізнесу
Для розуміння перспектив інтернет-магазину і їх реалізації, необхідно прописати всі ключові фактори і нюанси роботи. Найчастіше, при написанні бізнес-плану підприємці знаходять відповіді на важливі питання.
У чому допоможе бізнес-план:
-
розставити реальні цілі;
-
проаналізувати перспективність обраної ніші;
-
вивчити основних гравців ринку у вашій ніші;
-
позначити унікальну торгову пропозицію;
- визначити розміру бюджету і витрати.
Крок 2. Вибір ніші бізнесу
Деякі власники бізнесу вважають вибір ніші не основним завданням, але вони помиляються. Вибираючи цікавий для себе напрям, який буде приносити не тільки задоволення, але й прибуток — ви значно поліпшите якість продажів, у порівнянні з тематикою, що вас не цікавить.
Читайте також: Шулипа: Украине необходим мобилизационный сценарий и политика стратегического сдерживания
Ось кілька критеріїв для оцінки правильності вибору тематики:
-
ви готові працювати у певній ніші, навіть з меншим прибутком — це говорить про особисту зацікавленість і це допоможе утриматися під час кризи;
-
у тематики можливе подальше зростання — до основних товарів ви можете додати іншу товарну категорію — цим розширивши асортимент, наприклад, ви продаєте дитячий одяг, а через час можете додати одяг для мам;
-
ви вивчили головних гравців ринку у вашій ніші і змогли визначитися з вашим УТП — це може бути більш широкий асортимент, часті акції, система бонусів тощо.
Для визначення ніші можна звернутися за допомогою до статистики і досліджень профільних сервісів. Наприклад, завдяки щорічній статистиці Google Trends можна дізнатися, що частіше шукали і хотіли купити користувачі в попередні роки.
Крок 3. Вибір цінової категорії
Ціновий сегмент важливо визначити ще на етапі створення продукту, щоб наситити його відповідними сегменту властивостями. Існує 4 види цінового сегмента: економ, середній, преміальний і люкс. У них відрізняються:
-
ЦА — різні властивості продукту спонукають до покупки;
-
ключові повідомлення в рекламі — в преміальному сегменті можна зробити упор на ексклюзивність та оригінальність товару, а в економ — на бонуси до товару;
-
швидкість покупки — товари економ сегмента часто купують емоційно, в той час, як більш дорогі товари довго аналізують і порівнюють.
Крок 4. Вибір постачальників товарів
Подальший розвиток вашого інтернет-магазину безпосередньо залежить від правильно обраного постачальника. Він впливає на:
-
якість пропонованих клієнтам товарів;
-
безперервність поставок;
-
розмір асортименту;
-
гнучкість у додаткових поставках.
Знайти якісних постачальників на старті свого інтернет-магазину досить важко, але можливо. Для пошуку можна скористатися видачею пошукових систем, сайтами конкурентів, профільними заходами, каталогами постачальників тощо. Найчастіше новачки в інтернет-торгівлі користуються продажами через дропшипінг. Таким чином вони економлять на оренді складу і оптових закупівлях.
Запитайте у свого постачальника:
-
чи надає він документацію на продукцію;
-
який розмір партії для закупівлі;
-
які терміни доставки оплачених замовлень і як він це робить;
-
на чиєму боці рішення гарантійних випадків;
-
чи дає постачальник опис і фото товарів.
Крок 5. Створення портрета ЦА
Людина, яка цікавиться вашим товаром і потенційно готова його купити — і є ваша ЦА. Саме на неї повинні бути націлені рекламні кампанії і ключові повідомлення в оголошеннях.
Читайте також: Государство или смерть. Какой кризис станет для Украины последним
Наприклад, клієнт вашого інтернет-магазину — вагітна дівчина 22−27 років без вищої освіти, яка проживає на Західній Україні. Завдяки цим знаннями ви можете:
-
більш точно налаштовувати рекламу по регіону;
-
складати емоційні ключові повідомлення;
-
знайти точки впливу на клієнта;
-
визначити платформу для комунікації з клієнтом.
Під час створення рекламних оголошень потрібно орієнтуватися на кілька різних ЦА. Наприклад, якщо ви продаєте дитячі візочки, одну рекламу можна написати для основної ЦА — майбутніх мам, які приймають рішення про покупку. Другу зробити для непрямої аудиторії, наприклад, чоловіків цих самих майбутніх мам, які оплачують покупку.
Третя реклама може бути спрямована на більш широке коло людей, наприклад, на всіх мам у пошуку візочка, а четверта — на дуже вузьку аудиторію на кшталт мам, які шукають саме відкритий літній візок-трансформер.
Важливо прописати окремі ключові повідомлення, щоб максимально залучити кожну ЦА.
Крок 6. Формування бренду
Створити бренд — це не тільки придумати неймінг, упаковку, логотип і колірне рішення. Важливо продумати всі асоціації та емоції, які бренд буде викликати у вашого клієнта, які спонукати його зробити покупку. Яким треба бути, щоб викликати позитивні емоції:
-
орієнтованим на клієнта;
-
вирішувати своїм продуктом біль клієнта;
-
турботливим;
-
транслювати цінності компанії.
Щоб про ваш бренд дізналися, необхідно активно розвивати маркетинг- і піар-напрями. Сьогодні це можна зробити за допомогою наповнення розділу «Блог» на сайті, комунікацій ув соцмережах, написання статей в медіа, якісних email-розсилок тощо.
Крок 7. Написання сайту
Проробивши всі пункти вище і визначивши вектор роботи, можна почати створення сайту. Писати сайт під себе — довго і дорого. Вам доведеться додатково найняти фахівця, який буде підтримувати його роботу і додавати нові функції. Щоб полегшити собі життя, ви можете створити сайт на платформі для інтернет-магазинів. Це значно заощадить ваш час і ресурси. Ви будете продавати, в той час, як всі продовжать писати сайти.
Крок 8. Офіційна реєстрація діяльності
Щоб убезпечити себе від виплати штрафів і довгих судових розглядів, досить офіційно зареєструвати свій бізнес. Для цього необхідно зробити ФОП або ТОВ, створити банківський рахунок і справно платити податки.
Висновки
Карантин показав нам, наскільки важливо проявляти гнучкість і вміти підлаштовуватися під обставини. Як у житті, так і в бізнесі. Щоб ваш бізнес гармонійно вписався в онлайн і зумів вижити, необхідно виконати велику роботу.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки