MENU

Посли G7 відреагували на ситуацію довкола обрання нового керівника САП

743 0

Посли країн "Великої сімки" нагадали про необхідність прозорого та політично нейтрального відбору керівників антикорупційних органів

В оприлюдненій заяві йдеться про те, що посли G7 постійно підтримують новостворені антикорупційні інституції в Україні, а їхні незалежність і надійний правовий статус є частиною міжнародних зобов’язань.

"Забезпечення незалежності, цілісності та надійного правового статусу цих установ є важливим елементом  міжнародних зобов’язань України, зокрема в рамках співпраці з ЄС та постійної підтримки з боку міжнародних фінансових установ. Це важливо для якості життя українських громадян, а також для ділового та інвестиційного клімату в Україні", – мовиться в повідомленні.

Читайте також: За цієї ВРП не маємо жодного шансу на справжнє правосуддя – адвокат

Посли країн G7 підкреслили "необхідність відбору керівників антикорупційних установ через прозорі, засновані на досягненнях та політично нейтральні продедури".

Своєю чергою посол ЄС в Україні Матті Маасікас уточнив, що заява безпосередньо стосується ситуації довкола процедури обрання нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"Боротьба з корупцією, заснована на сильних і незалежних інституціях, є центральним складником співпраці ЄС та України в низці сфер, від безвізу до макрофінансової допомоги", – зазначив дипломат.

Читайте також: Зеленський і Ко створили живильне середовище для корупції – Портников

Маасікас наголосив, що згаданими в заяві G7 принципами слід послуговуватися й у випадку, коли Верховна Рада висуває представників для відбору нового керівника САП.

Як нагадує "Європейська правда", Євросоюз, ключові європейські держави та Світовий банк письмово звернулися до Верховної ради й попередили щодо проблем у проєкті рішення щодо процедури заміни керівника САП Назара Холодницького, яке парламент планує ухвалити сьогодні, 3 вересня.

Прозоре та відповідне до критеріїв обрання нового очільника САП є одним із критеріїв надання 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС. Також це є одним із критеріїв за так званим механізмом призупинення безвізу з боку Євросоюзу, стверджує видання.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини