Говоріть на здоров’я. Медики пояснили, як спілкування двома мовами впливає на наш мозок
Вчені з Іспанії заявили, що використання двох мов для спілкування протягом усього життя позитивно впливає на здоров’я мозку і знижує ризик розвитку вікових когнітивних порушень.
Згідно з результатами нового дослідження вчених з декількох іспанських університетів, використання більш ніж однієї мови для спілкування протягом усього життя покращує роботу мозку і може запобігти когнітивним порушенням, пов’язаним зі старінням людини, пише НВ.
У своїй роботі медики проаналізували стан мозку і когнітивні особливості різних типів білінгвалів (людей, які протягом життя говорять на двох мовах одночасно): тих, хто переважно говорить однією мовою, але пасивно залучені до використання іншої, і тих, хто однаково добре володіє двома мовами, щодня використовуючи їх.
Фахівці врахували кілька ключових факторів: вік вивчення мов, частота їх використання і здатність швидко перемикатися між ними у одному контексті.
Читайте також: Як на наше здоров'я впливають друзі – дослідження
У дослідженні взяли участь респонденти з Барселони, де більшість людей використовує каталанську та іспанську мови одночасно.
Вчені провели тести на знання цих мов серед 63 здорових людей, 135 пацієнтів з легкими когнітивними порушеннями типу короткочасної втрати пам’яті і 68 респондентів з хворобою Альцгеймера.
Виявилося, що у людей з «більшим ступенем білінгвалізма» зазначені когнітивні порушення починалися пізніше ніж у тих, хто володів кількома мовами не так добре.
Автори роботи припускають, що подібний феномен пов’язаний з так званим «виконавчим контролем», — функцією людського мозку, яка спрацьовує, коли людина виконує кілька дій одночасно.
Читайте також: Слідкуйте за серцем. Вчені пояснили, як підвищений тиск впливає на роботу мозку
«У контексті нейродегенеративних захворювань ця система може нейтралізувати симптоми. Ми переконалися, що чим більше ви використовуєте обидві мови і чим краще ви володієте мовою, тим більше у вас нейрозахисних переваг. Фактично, активна двомовність є важливим предиктором затримки появи симптомів доклінічної фази хвороби Альцгеймера», — пишуть вчені.
Нагадаємо, нещодавно вчені з Каліфорнійського Університету в Сан-Франциско заявили, що ключовою ознакою підвищеного ризику розвитку деменції може бути різке падіння тиску крові.
Цей симптом проявляється у вигляді запаморочення, коли людина встає.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки