MENU

НБУ у вересні витратив на підтримку гривні $200 мільйонів

164 0

НБУ у вересні витратив на підтримку гривні $200 мільйонів

Національний банк України протягом вересня 2020 року продав на міжбанківському валютному ринку 231,5 мільйона доларів. При цьому центробанк купив за місяць 34 мільйони доларів.

Про це повідомляється на сайті Національного банку України, інформує UAINFO.org  з посиланням на УНІАН.

Зазначено, що збільшення попиту з боку окремих груп імпортерів у вересні та на тлі погіршення апетиту інвесторів до активів країн, що розвиваються, призвели до зростання попиту на іноземну валюту.

"Це спричинило незначне ослаблення курсу гривні до долара. За таких умовах сальдо інтервенцій НБУ у вересні було негативним й становить 200 мільйонів доларів", - йдеться в огляді.

Читайте також: Невже Україна назавжди залишиться "країною проїдання"?

При цьому наголошується, що в серпні продовжувалося поступове відновлення економічної активності: падіння індексу виробництва базових галузей сповільнилося до 1,6% рік до року в першу чергу завдяки торгівлі та будівництва. Також різко зросла оптова торгівля на тлі покращення показників експорту.

Збільшення експорту зернових і перевезень будівельних матеріалів зумовило уповільнення падіння в транспорті.

Зростання доходів населення, покращення споживчих настроїв і переорієнтація на внутрішній туризм на тлі збереження обмежень на закордонні подорожі підтримували роздрібну торгівлю.

Читайте також: ЄБРР погіршив прогноз падіння економіки України

Падіння в сільському господарстві сповільнилося шляхом покращення показників тваринництва.

Зате падіння в промисловості поглибилося на тлі скорочення виробництва в енергетиці, все ще слабкого інвестиційного попиту, погіршення зовнішньої кон'юнктури для хімічної продукції та вичерпання запасів насіння соняшнику, що призвело до відновлення падіння в харчовій промисловості.

Раніше Національний банк України збереже пливуче курсоутворення та як і раніше не стане згладжувати надмірні коливання курсу.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

 

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини