Кілька інсайдів про призначення в.о. гендиректора "Укроборонпрому"
Президент Володимир Зеленський призначив Ігоря Фоменка виконуючим обов'язки генерального директора концерну "Укроборонпром".
Таке призначення є знаковою подією для всього ОПК. Адже останній місяць в Офісі президента тривала кулуарна боротьба за посаду гендиректора "Укроборонпром" з річним бюджетом близько 40 млрд гривень, пише у своєму блозі на "Українській правді" голова експертної організації StateWatch, керівник проекту "Марлін" Гліб Канєвський, інформує UAINFO.org.
На кону стояло питання: чи буде продовжена реформа концерну та антикорупційні заходи в ньому.
Чи "Укроборонпром" знову стане вотчиною політиків для відновлення корупційних потоків, які перервав попередній директор Айварас Абромавичус з командою.
Варто нагадати, ще кілька тижнів тому ОПУ готував на цю посаду зовсім іншого кандидата. Свого ж співробітника Сергія Тихонова, який не має жодного відношення до плану реформ команди Абромавичуса. І трудова біографія якого помістилася в одне речення.
Читайте також: Що чекає "Укроборонпром" після звільнення Абромавичуса?
Призначення Президентом Зеленським Фоменка – це сигнал інтриганам в ОПУ, що нинішня команда концерну все робить правильно. Бо новий гендиректор прийшов в концерн саме із Абромавичусом, як заступник з питань виробництва.
Два важливі нюанси. По-факту директор, а не в.о. Так як приставка "виконуючий обов'язків" з'явилася в Указі Президента з метою попередити майбутні подання депутатів в КСУ про відсутність конституційних повноважень у першої особи держави призначати директорів концерну.
Ігор Фоменко якраз є топ-менеджером, який зробив кар'єру на великому виробництві. В інтернеті вдосталь інформації про його трудовий шлях. Апологети тези, що "Укроборонпромом" управляють люди без досвіду, втратили козир у Facebook-війнах.
Читайте також: Флагман антикорупційних мрій Зеленського на митниці: вони втрачають зв'язок із реальністю
Однак, ще рано робити остаточні висновки про кінець загрозі всій реформі "Укроборонпрому". Тільки тому, що профільне нове Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості досі не підтвердило, чи підтримує воно законопроект 3822, який передбачає корпоратизацію "Укроборонпрому".
Нагадаю, саме цей документ був розроблений командою Абромавичуса спільно з депутатами комітету нацбезпеки, міжнародними партнерами з країн НАТО та експертним середовищем. І він є наріжним.
Якщо законопроект підтримують, вже до 2023 року замість "Укроборонпрома" буде кілька прозорих державних компаній, для яких на законодавчому рівні передбачать ряд антикорупційних запобіжників. Та головне структури "Укроборонпрому" зможуть вільно кооперуватися зі збройним бізнесом з країн НАТО та справно платити дивіденди до державного бюджету.
Тому після призначення Фоменка, суспільству важливо придивитися, як швидко законопроект 3822 стане реальністю.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки