Через рішення КСУ НАБУ доведеться закрити 110 справ
Рішення КСУ, яким скасовано кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, є політичним і не витримує жодної критики
Про це йдеться в заяві Національного антикорупційного бюро, повідомляє UAINFO.org.
"У такий спосіб КСУ не лише легітимізує наміри політиків s чиновників приховати від суспільства статки, набуті в незаконний спосіб, а й захищає інтереси окремих суддів КСУ, щодо яких здійснюють розслідування за недостовірне декларування", – мовиться в повідомленні.
Читайте також: НАЗК закриває реєстр електронних декларацій через рішення КСУ
У НАБУ наголошують, що запровадження електронного декларування є одним із ключових надбань Революції гідності: "Це наріжний камінь антикорупційної реформи, розпочатої у 2014 році, мета якої – зробити владу прозорою та підзвітною суспільству".
"Завдяки рішенню КСУ в Україні ніхто не контролюватиме й не матиме права ставити запитання щодо статків суддів і джерел їхнього походження та притягати їх до відповідальності в разі виявлення розбіжностей", – підкреслили в НАБУ.
Також у відомстві зауважили, що "таке рішення не витримує жодної критики, ані з етичної, ані з правової точки зору".
Читайте також: Шабунін: Зеленський мусить реагувати на рішення КСУ, інакше він – співучасник злочину
Станом на 27 жовтня 2020 року в роботі НАБУ перебувало 110 кримінальних проваджень, у яких досліджують близько 180 фактів умисного внесення недостовірних відомостей до е-декларацій. Сімом особам, серед яких троє колишніх народних депутатів, повідомлено про підозру. 34 справи скеровано до суду. Стосовно 13 осіб є рішення суду (шість вироків, стосовно семи осіб справи закриті за нереабілітуювальними підставами).
"Через рішення КСУ всі ці справи мають бути закриті. Тож посадовці, викриті на зловживаннях, уникнуть відповідальності", – акцентують у НАБУ.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки