Американська компанія запустила платформу, що дозволяє побачити з супутника будь-яку частину світу. Навіть крізь стіни
Фото: Capella Space
Американська компанія Capella Space запустила платформу, завдяки якій можна отримати супутникові зображення будь-яких частин світу. Спеціальний супутник дозволяє бачити навіть крізь хмари, вночі, а інколи й крізь стіни.
Про це повідомляє компанія у себе на сайті, інформує UAINFO.org з посиланням на Нromadske.ua.
Її клієнтами можуть бути як приватні особи, так і представники держави. Зазначається, що супутник можна використовувати, щоб врятувати заручників або слідкувати за вирубкою лісів у Бразилії. Однак послуги є платними.
Як це працює
Для отримання чіткого зображення супутник Capella-2 не використовує звичайні камери. Натомість апарат обладнаний радаром із синтезованою апертурою. Він працює за тим же принципом, як бачать та спілкуються кажани й дельфіни, застосовуючи ехолокацію. Супутник посилає потужний радіосигнал, який відбивається від поверхонь та повертається назад на орбіту. Після цього апарат його аналізує.
Фото: Capella Space
У компанії пояснили, що завдяки апарату можна побачити навіть крізь стіни, адже він не вловлює світло, а посилає власний сигнал. Той в деяких випадках може «просвітити» крізь стіни.
Читайте також: SpaceX відправила на орбіту ще 57 інтернет-супутників Starlink
Єдиною причиною, яка не дозволяє робити знімки будь-якої точки планети — це юридичні обмеження, наголошують в Capella Space.
За словами генерального директора компанії Паяма Баназаде, їх апарат може робити кадри, у яких один піксель дорівнює квадрату розміром 50 на 50 сантиметрів. Апарати інших компаній можуть видавати зображення лише 5 на 5 метрів на один піксель, переконує Баназаде.
У компанії наголосили, що якщо використовувати два супутники, то можна отримати тривимірне зображення із точністю до метрів.
Читайте також: NASA опубликовало лучшие фото исторической миссии SpaceX
Крім цього, можливість отримувати зображення не залежить від часу доби та хмарності.
«У половині світу триває ніч, а ще в середньому в половині світу завжди хмарно. Тому якщо скласти це все разом, виходить, що на 75% Землі у будь-який час або хмари, або ніч, або і те, і інше», — зазначив гендиректор.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки