MENU

Іванов: Гонитва за інвестиціями в Україні набуває форми відвертого маразму

583 1

Мотор Січ

Гонитва за інвестиціями – новий національний спорт в Україні, який дуже часто набуває форми відвертого маразму. Як ще назвати феномен, коли заради інвестицій держава готова віддати підприємства, на яких стоїть безпекова галузь.

Інтерес інвесторів зрозумілий, адже "воєнка" – чи не найпрогресивніша сфера в українській економіці, де ще більш-менш збереглися порядок, відповідальність та прибутковість, плюс українська географія грає на руку, але чи варто передавати в руки іноземцям галузі, від яких Україна залежить фізично, пише у своєму блозі Сергій Іванов, інформує UAINFO.org.

Днями Україна запровадила санкції на 3 роки проти компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські острови), що володіє 10% акцій компанії "Мотор Січ", китайської компанії Beijing Skyrizon, яка хоче купити акції цього підприємства, а також пов'язаних із ними китайських компаній, що купили контрольний пакет акцій стратегічного підприємства "Мотор Січ". 

Читайте також: США попередили Зеленського: відкат антикорупційних реформ заважає інвестиціям і євроатлантичній інтеграції

Названа вище китайська компанія перебувала під санкціями США через загрозу для нацбезпеки. Також раніше піднімалося питання про ймовірне застосування США санкцій проти України в разі продажу високотехнологічного оборонного підприємства Китаю. Тобто ми мали всі шанси посваритися з нашим головним стратегічним партнером через Китай, традиційно лояльний до всіх автократичних режимів, у т.ч. російського. 

Але потрібно розуміти, що без підтримки українського олігархату китайці навряд чи наважилися б на захоплення "Мотор Січі". Так, українськими партнерами Skyrizon виступають харківський олігарх Олександр Ярославський, а також власник "Dragon Capital" Томаш Фіала. І якщо з Ярославським все більш-менш зрозуміло, то позиція прозахідного нібито Фіали відверто дивує, адже "Dragon Capital" скуповувала для китайців акції "Мотор Січі". Не дуже логічна поведінка з боку людини, яка традиційно вважалася проамериканською. 

Читайте також: Ослунд окреслив головні помилки влади, без усунення яких годі сподіватися на суттєве економічне зростання

При цьому, якщо Ярославського, за даними ZN.UA, СБУ планувала затримати, то про роль Фіали, який фактично допоміг китайцям взяти під контроль українське стратегічне підприємство, не говорять ані СБУ, ні прокуратура. Чому – невідомо. 

Сьогодні Skyrizon та її намагалися провести збори акціонерів та змінити менеджмент підприємства, але були зупиненні силами СБУ. Це, звісно, добре, але не можна безкінечно в ручному режимі рулити такою небезпечною ситуацією. Якщо з боку названих осіб мали місце злочини проти нацбезпеки чи зловживання, крапку мають поставити слідство та суд.  

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Сергій ІВАНОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини