Журналісти розповіли про корупційні схеми, за якими розкрадали землю для учасників АТО
Земельні пільги ветеранів війни на Донбасі зловмисники використовують як інструмент корупційних схем, щоб отримати сотні гектарів земель державної власності.
Як пишуть "Наші гроші", зараз правоохоронні органи розслідують численні факти утворення організацій, які скуповували паспортні дані учасників бойових дій заради земельних ділянок. Нерідко в подібних схемах брали участь чиновники або представники влади, інформує UAINFO.org.
Так, за версією слідства, створили та використовували злочинний механізм відчуження землі посадові особи Держгеокадастру Київської області.
Спочатку учасники схеми зайнялися пошуком вільних ділянок за межами населених пунктів, що підлягали державній приватизації. За вказаний процес відповідали керівники районних підрозділів Держгеокадастру, які безпосередньо займалися моніторингом вільних державних земель.
Далі шукали ветеранів АТО, як правило до 45 років, які за своїм правовим статусом мали право претендувати на приватизацію земельних ділянок.
Слідство встановило, що учасники АТО за грошову винагороду (від 500 до 1000 доларів) надавали копії своїх особистих документів (паспорт, ідентифікаційний код, посвідчення учасника бойових дій), а також давали згоду на представництво своїх інтересів підконтрольним особам на підставі нотаріального доручення.
Читайте також: Очільник Міноборони та Головнокомандувач ЗСУ, передчуваючи скору відставку, готують нову, ще масштабнішу оборудку, – журналіст
Зокрема, така ділянка спочатку належала ДП "Пуща-Водиця". Вона була виведена з балансу держпідприємства для приватизації. Надалі було підібрано 163 особи, які за дорученням звернулися на адресу Держгеокадастру в Київській області з клопотаннями про надання їм зазначених ділянок у власність. Прохання були відразу узгоджені, підписані накази про дозвіл на розробку технічної документації.
Як наслідок, суд заарештував майно цих 163 земельних ділянок у межах кримінального провадження.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки