MENU

Радуцький: Після третьої хвилі нас, скоріше за все, вже восени очікує наступна хвиля пандемії

779 1

Радуцький: Після третьої хвилі нас, скоріше за все, вже восени очікує наступна хвиля пандемії

Сьогодні в Україні зафіксований антирекорд (допис від 17 березня - ред.) за кількістю госпіталізованих – до лікарень доставлено 4887 осіб. Офіційно підтвердилась інформація про те, що "британський" штам циркулює ще у двох областях – Закарпатській та Вінницькій.

Про це у  Facebook пише Михайло Радуцький, інформує UAINFO.org.

Тим часом вірус продовжує мутувати, змінюватись та ставати ще небезпечнішим. У Великій Британії зафіксували "філіппінський" штам, у Франції влада попереджає про новий різновид вірусу, який не може визначити ПЛР-тест.

Отже, після третьої хвилі нас, скоріше за все, вже восени очікує наступна хвиля пандемії. Чи вдасться її повністю стримати завдяки вакцинації – поки що важко прогнозувати. Варто бути готовим до будь-яких сюрпризів.

Читайте також: Львівські лікарі зіткнулися з новим видом ускладнень після лікування COVID-19

Нові виклики вкотре ставлять перед нами питання створення ефективної системи громадського здоров’я.

На даний час до аналізу даних, розробки прогнозів епідеміологічної ситуації долучились РНБО, Національна академія медичних наук України, Київська школа економіки, багато інших державних та експертних структур. Всі розуміють, наскільки це важливо. І ми вдячні всім експертам, причетним до цієї роботи.

Але нам потрібно нарешті створити спеціалізовану службу, цілісну систему, яка буде послідовно і фахово збирати інформацію, аналізувати її та пропонувати ефективні рішення.

Взяти, приміром, вакцинацію. Ми фіксуємо лише випадки ускладнень, які виникають упродовж 30 хвилин після щеплення. Втім, не менш важливо розуміти, що відбувається з людиною потім – за кілька годин, днів, тижнів. Аналізувати, яким є відсоток заражень серед тих, хто пройшов щеплення, ступень важкості протікання хвороби. Не можна опиратись лише на рекомендації та дані поважних міжнародних структур – Україна повинна проводити власну аналітичну роботу. Принаймні для того, щоб порівнювати ефективність різних вакцин, і, коли з’явиться можливість обирати серед різних виробників, робити цей вибір свідомо й обґрунтовано.

Читайте також: Ученые предупредили об "атомной бомбе" среди мутаций COVID-19

Минулого року Комітет спільно з головним санітарним лікарем Віктором Ляшком розробив законопроєкт № 4142 про систему громадського здоров’я. Цю ініціативу парламент підтримав у першому читанні. Наразі над документом працює робоча група Комітету, готує його до другого читання.

Ми пропонуємо створити нову службу з регіональними підрозділами, яка опікуватиметься аналізом епідеміологічної ситуації, буде реагувати на спалах хвороби, проводити вакцинацію, аналізувати побічні ефекти, займатися інформаційною кампанією.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини