"Україна отримала надто мало": Зеленський вирішив протестувати Захід "на щирість"
Президент України Володимир Зеленський підбив підсумки свого візиту до Польщі 3 травня. Він фактично дорікнув Європі в декларуванні підтримки України на словах і відсутності реальних дій.
Як повідомляє UAINFO.org, пост на цю тему з'явився в соцмережах глави держави, зокрема у "Фейсбуці".
Зеленський написав, що в Польщі був гранично відвертим.
"Євросоюз – це про рівність. Не декларативну, а справжню. А для рівноправності щирість обов’язкова", - заявив він.
Президент нагадав, що на початку пандемії COVID-19 "країна була серед тих, хто не просив, а, навпаки, подавав руку допомоги. Наші медики їздили в різні країни Євросоюзу, щоб разом з місцевими виснаженими лікарями рятувати хворих. Україна давала літаки, щоб привозити засоби захисту і собі, й іншим. Тоді ми були рівними".
Читайте також: На саммите НАТО в июне обсудят "дорожную карту" по вступлению Украины в НАТО, – президент Польши Дуда
Однак тепер, коли "майбутнє світу залежить від щеплення" рівність закінчилася, і розподіл вакцин у світі виявився, за його словами, несправедливим.
"Україна отримала надто мало з обіцяних вакцин, і я нагадав усім, що рівність – це про конкретну підтримку тоді, коли це найбільше потрібно.
Пандемія почалася понад рік тому. А вже сім років Україна залишається справжнім, не метафоричним форпостом Європи. Війна забирає наших людей, з’їдає нашу економіку, плюндрує наші, українські, території. Але це загроза для всієї Європи", - перейшов Зеленський від теми вакцинації до проблеми війни на сході України.
Він вважає, що партнери Києва розуміють виклики й те, що "вступ України до ЄС і НАТО сприятиме завершенню війни на Донбасі".
Читайте також: У США зробили заяву щодо членства України в НАТО
"І хоч ми поки не члени ЄС, з нами вже говорять як з рівноправними учасниками європейської родини. Тому сьогодні Україна приїхала вітати Польщу з Днем Конституції 3 травня – документа, що став основою польської демократії. І тому Україна поставила підпис під спільною декларацією п’яти країн, де чітко вказано, що Європа – наш спільний дім і має будуватися на принципах свободи, суверенітету, територіальної цілісності, демократії, верховенства права, рівності та солідарності. І головне: «Європа, що об’єднується, повинна бути відкритою для всіх країн і народів, які поділяють такі цінності", - написав президент.
Запис він завершив фразою про те, що сьогодні в Варшаві "наші партнери показали свою серйозність щодо цих висловлювань", але тепер постає питання з приводу щирості цих слів.
"І підтримка членства України в ЄС буде в цьому добрим тестом", - резюмував Зеленський.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки