Українці обирають відкриті турнапрямки, а COVID-паспорти поки не на часі через відсутність єдиних стандартів, – експерт
Українці під час планування відпусток в умовах поширення пандемії COVID-19 обирають безпечні та відкриті для подорожей туристичні напрямки. А питання впровадження COVID-паспортів досі залишається неврегульованим в усьому світі через відсутність єдиних узгоджених стандартів.
Про це сказав Олександр Новіковський, провідний експерт у галузі туризму, передає UAINFO.org.
"Українці обирають безпечні у питанні епідеміологічної ситуації туристичні напрямки, серед яких Єгепет, Туреччина, ОАЕ, Мальдіви та інші екзотичні країни. Тобто, мова іде про ті напрямки, за якими є чартерні програми, кордони держав яких відкриті, в яких передбачено захист туристів, а епідеміологічна ситуація в зоні відпочинку перебуває під контролем", - сказав він.
Читайте також: Турция отменила ПЦР-тесты для украинцев
Експерт зауважив, що минулого року Єгипет "здійснив суттєвий прорив", адже "країна доклала максимум зусиль, щоб наші туристи були у безпеці".
"Тому ми побачили таку тенденцію, що кількість випадків захворювання на курортах був вкрай низьким. Здебільшого ці випадки траплялись саме тому, що туристи "привозили" COVID з України", - сказав він.
Олександр Новіковський також висловив обурення тією ситуацією, що нині трапляються випадки підроблення ПЛР-тестів.
"Ми бачили випадки, коли наші туристи були зупинені із підробними ПЛР-тестами. Така тенденція несе високу загрозу туризму, паплюжить нашу країну, а взагалі несе шкоду розвитку туризму в цей складний час", - сказав він.
Читайте також: Сазонов: Без русских туристов любая страна сразу становится привлекательнее, чище и популярнее. Одичалые должны отдыхать за стеной
Коментуючи потенційні плани світової спільноти із запровадженням COVID-паспортів, експерт зазначив, що досі відсутнє єдине спільне розуміння і стандарти того, якими мають бути такі паспорти.
"Чи будуть однакові вимоги для цих паспортів? Приміром, COVID-паспорт для Італії може відрізнятись від COVID-паспорту для Іспанії, Греції чи Хорватії. Якщо ЄС не буде мати єдиної програми, яка буде синхронізуватись із світовими вимогами, то про впровадження паспортів говорити марно. А таких програм дійсно поки що немає", - пояснив Олександр Новіковський.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки