MENU

"Газпром" штучно створив дефіцит газу в Європі, – ГТС

1297 1

"Газпром" штучно створив дефіцит газу в Європі, – ГТС

Росія обмежує поставки газу в Європу, тому ціни в ЄС злетіли до історичного максимуму.

Російська компанія "Газпром", штучно обмежуючи поставки газу в Європу, спровокувала подорожчання газу до історичного максимуму в $ 500 за тисячу кубометрів. Як повідомляє LIGA.net, про це сказано в аналітичній записці Оператора ГТС України, інформує UAINFO.org.

Рекордне зростання цін ОГТСУ пов'язав з різким скороченням транспортування газу українською ГТС з початку цього року - з 180-185 млн кубометрів газу на добу наприкінці 2020-го до 124 млн кубів на добу з лютого 2021 року.

Читайте також: Цены на газ в ЕС превысили $500 после аукциона на украинский транзит

В Оператора ГТС назвали дії "Газпрому" маніпулюванням ринком газу Європи та зловживанням монопольним становищем, завдяки чому тільки в липні російський монополіст міг отримати близько 1,45 млрд євро додаткового доходу за рахунок "штучно створеного дефіциту". Загальний виторг "Газпрому" від поставок газу на європейський ринок у липні ОГТСУ оцінив у 2,3 млрд євро.

"Газпром" заявляє про досягнення майже рекордних показників експорту газу в першому півріччі 2021-го (в порівнянні з півріччям 2020 року. - Ред.). Але зростання відбулося внаслідок поставок через Туреччину ("Турецький потік") і Китай ("Сила Сибіру"), а поставки в Західну Європу знизилися в порівнянні з 2018 роком (рекордним. - Ред.) на 15%, а в порівнянні з 2019 роком - на 22%", - сказано в записці.

Читайте також: 15 грн за кубічний метр. Ціна на газ в Україні сягнула рекордної позначки

Аби виконувати свої зобов'язання за контрактами та не підвищувати поставки в Європу, "Газпром" використовує газ, який зберігає в підконтрольних йому європейських підземних сховищах газу.

"Така ситуація є вигідною для "Газпрому" не тільки політично, а й економічно", - пояснили в ГТС.

Згідно із прогнозами ГТС, високі ціни на газ в Європі збережуться як мінімум до березня 2022 року.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини