MENU

Під час візиту канцлерки хочемо почути конкретні гарантії Німеччини щодо захисту українських національних інтересів, – прессекретар президента

474 10

Під час візиту канцлерки хочемо почути конкретні гарантії Німеччини щодо захисту українських національних інтересів, – прессекретар президента

Візит 22 серпня канцлерки ФРН Ангели Меркель до України — це продовження низки контактів на найвищому рівні президента України Володимира Зеленського.

Як інформує UAINFO.org, про це телеканалу "Дом" розповів прессекретар президента України Сергій Никифоров.

"Цей візит не можна розглядати окремо. Це продовження тих контактів, які зараз підтримує Офіс президента України, Володимир Зеленський. Це і телефонна розмова з Джо Байденом, це і візит [Володимира Зеленського] в Берлін, це тепер буде контакт у Києві з Ангелою Меркель, а потім буде візит у Вашингтон до Джо Байдена. Тобто візит Ангели Меркель до Києва — це один епізод із серії контактів на найвищому рівні", — сказав він.

Никифоров зазначив, що весь цей потік візитів і контактів присвячений тим самим актуальним питанням: безпека в Україні, кібербезпека в Україні та у світі, в США, "Північний потік-2", озброєння, енергетична безпека Європи тощо.

Читайте також: Чим ближче візит Зеленського до Вашингтона, тим більший тиск чиниться на Байдена, – політик

Щодо запуску "Північного потоку-2", про який домовилися канцлерка ФРН Ангела Меркель і президент США Джо Байден, Україна під час візиту канцлерки хоче почути конкретні гарантії Німеччини щодо захисту українських національних інтересів.

"У випадку з Німеччиною та Україною — у нас інтереси, можна сказати, навіть протилежні. Бо Німеччина зацікавлена у функціонуванні "Північного потоку-2", а ми якраз ні. Для цього й існують переговори... В тій спільній заяві Байдена і Меркель Німеччина взяла на себе досить-таки гучні зобов'язання на випадок, якщо Росія якимось чином після запуску "Північного потоку-2" використовуватиме своє частково монопольне становище [на європейському ринку газу]. І саме Німеччині випадає роль якось це стримувати... Ось [під час візиту] почуємо від пані канцлерки, які конкретно кроки робитиме Німеччина, якщо Росія все-таки спробує зловжити своїм монопольним становищем ", — наголосив прессекретар президента України.

Саме щодо "Північного потоку" навряд чи вдасться знайти остаточну відповідь під час одноденного візиту Меркель.

"Я не думаю, що президент і канцлерка розставлять усі крапки над "i". Це будуть переговори, і подивимося, до чого вони призведуть", — заявив Никифоров.

Читайте також: Віктор Таран: Імовірно мета візиту Меркель – натиснути на Україну перед візитом Зеленського до США

Також потрібно враховувати, що восени в Німеччині відбудуться вибори, й Ангелу Мергель, найімовірніше, замінить її соратник за політичним союзом Армін Лашет, із яким також будуть продовжені перемовини.

"І ми чули заяву Арміна Лашета, який є найімовірнішим наступним канцлером Німеччини після осінніх виборів цього року. Він в одному блоці з Ангелою Меркель. Він сказав, що не дасть Росії це робити", — зазначив Нікіфоров.

На його думку, основне послання візиту Меркель — не можна розв'язувати питання України без участі самої України.

"Бо з усіх боків лунало, що ось Меркель із Байденом обговорили, домовилися про майбутнє України без її участі. А це не так. Тепер просто окремо зустрічаються лідери — Меркель із президентом Зеленським, а потім президент Зеленський із Джо Байденом", — резюмував Никифоров.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини