MENU

Як корупція знищила всі "західні" реформ в Афганістані – Олександр Лємєнов 

777 0

Як корупція знищила всі "західні" реформ в Афганістані – Олександр Лємєнов 

"Не вважаю себе експертом з геополітики, як багато хто з Фейсбук-стрічки. Проте дещо розумію щодо виділення десятків мільярдів доларів, що мали бути спрямовані на відбудову Афганістану та боротьбу з корупцією там. Однією з ключових причин провалу майже 20-річного «відновлення» цієї країни стала колосальна корупція. Про це зазначив Спеціальний Генеральний інспектор з реконструкції Афганістану, яку Конгрес США створив в далекому 2008 році. Її очолював Джон Сопко", -  про це на своїй сторінці у Фейбуці пише Олександр Лємєнов, інформує UAINFO.org.  

"У доповіді Сопко Конгресу у березні 2021 року чітко вказано, що «нездатність ефективно подолати системну корупцію означає, що програми відновлення США в кращому випадку будуть зірвані, а в гіршому - зазнають невдачі». Ще раз, майже півроку тому уповноважений від американської сторони посадовець вказав на системну проблему.

Нагадаю, Конгрес США виділив 143 мільярди доларів на реконструкцію Афганістану після військових дій у 2001 році. Однак, результати, як-то кажуть, «на обличчі». Джон Сопко додавав, що нефункціональні зусилля уряду Афганістану постраждали від невизначеної стратегії та недостатніх дій, незважаючи на заклики донорів та деякі антикорупційні умови, пов'язані з наданням допомоги.

Тепер зрозуміло, що корупція значно підривала місію США з початку входження в цю країну. При цьому, минулоріч Сопко вказував Конгресу: «Корупція особливо загрожує формуванням функціонального афганського уряду та ефективних сил безпеки для боротьби з повстанцями. Корупція не тільки руйнує довіру афганців до свого уряду, але й компрометує передбачувані результати втручань у розвиток та підриває безпеку, розпалюючи повстанські та корумповані структури влади».

Читайте також: Администрацию США предупреждали о неизбежности захвата Кабула талибами еще в июле – WSJ

Проте, не тільки Сопко постійно апелював до проблем з антикорупцією в країні. Аналогічні дані можна було «витягнути» з опитування 2020 року серед афганців, що продемонструвало – 85 відсотків респондентів повідомили, що корупція є основною проблемою їх повсякденного життя, а 95 відсотків зазначили, що корупція є основною проблемою в цілому в Афганістані.

Як наслідок, широкомасштабна корупція значно погіршила здатність військовослужбовців ефективно здійснювати оборону країни. Міністерство оборони США заявило у 2019 році, що "корупція залишається головною стратегічною загрозою легітимності та успіху уряду Афганістану".

Більше того, на конференції в Афганістані у листопаді 2020 року, в які брали участь представники 66 країн та 32 міжнародних організацій, Дебора Ліонс з ООН назвала саме корупцію «мовчазним раком, який постійно впливає на всі аспекти життя громадян Афганістану».

Читайте також: Остается загадкой, что произошло с президентом Афганистана в те роковые часы раннего утра 15 августа в Кабуле – Илия Куса 

Багато міжнародних експертів та політиків вказували, що саме корупція роз’їдає уряд Афганістану та їхні Збройні сили. Своєю чергою додам, що Джон Сопко з 2014 року вказував на ендемічну корупцію, торгівлю наркотиками, загрози правам жінок тощо.

Отож, в результаті виходу американських військовослужбовців з Афганістану «впала» влада абсолютно корумпованих політиків та військових, що роками транжирили американські бюджети, знищуючи навіть мізерні можливості для спротиву у випадку наступу талібів.

Ось вам і боротьба з корупцією, як основа національної безпеки країни. Тільки мало хто розуміє це в українських контекстах, де державне оборонне замовлення досі нереформоване, концерн «Укроборонпром» лише на стадії початку трансформації, а окремі закупівлі Міноборони викликають однозначний подив", - завершує Лємєнов.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини