Вчені виявили новий вид інжиру на священній скелі в Австралії. ФОТО
Вчені знайшли новий вид на священній скелі Улуру (Фото: Australian Institute of Botanical Science)
Ботаніки з Національного гербарію Нового Південного Уельсу в Австралії ідентифікували новий для науки вид рослин.
Він росте на знаменитій священній скелі Улуру, яка входить до об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, інформує UAINFO.org.
Ficus desertorum, або пустельний інжир, – це назва, яку отримала нова рослина. Раніше вважалося, що він належить до виду Ficus brachypoda, який широко поширений у північних та центральних частинах Австралії. Але при уважному розгляді з’ясувалося, що це насправді окремий вид зі своїм особливим регіональним місцем проживання. Зокрема, листя нового виду більш гладке, вужче й товстіше, ніж у споріднених сортів інжиру.
"Ретельне вивчення колекцій, що зберігаються в гербаріях по всій Австралії, і з посиланням на історичні зразки, що зберігаються в європейських гербаріях, показало, що популяції центральної Австралії дійсно морфологічно відрізнялися від північних або західних популяцій", — розповідає систематичний ботанік Рассел Барретт з Національного гербарію Нового Південного Уельсу в Австралії.
Читайте також: У джунглях Бразилії відкрили новий вид мавп. Чому лише зараз?
"Цей інжир — неймовірно важливий вид для корінних народів у центральній Австралії, з погляду їжі, притулку та духовності. Історично, пошкодження цих дерев могло каратися смертю, таке їхнє значення для всієї спільноти", — зазначили автори дослідження.
Новий вид на священній скелі Улуру (Фото: Australian Institute of Botanical Science)
Ботаніки провели обговорення з Центральною земельною радою Австралії, щоб з’ясувати, чи може назва, використовувана різними корінними народами, краще підходити для нового виду. Однак, враховуючи різноманітність слів для цього дерева місцевими мовами, було вибрано більш стандартну наукову назву. Більше того, ім'я Ficus desertorum наголошує, наскільки незвично знайти такий інжир у пустелі.
"Дізнаватись про новий вид для науки завжди цікаво, але знайти його на Улуру — не те, чого ви очікуєте від досліджень. Інжир відомий своїм довгим корінням, яке шукає воду, але цей вид довів це мистецтво до досконалості", — говорить Барретт.
Читайте також: Раніше, ніж бджоли. Палеонтологи знайшли в бурштині унікального жука-запилювача, що жив 98 млн років тому. ФОТО
Як завжди, коли справа доходить до відкриття нових видів, одна з переваг має полягати в її збереженні: коли вид був ідентифікований з наукового погляду, його можна набагато легше відстежувати та контролювати.
"Ми сподіваємося, що опис цього виду під новою науковою назвою посилить його захист у такому посушливому середовищі", — каже Барретт.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки