Зонд NASA записав "звуки" супутника Юпітера
Фото: jpl.nasa.gov
Космічний зонд "Юнона" Національного управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) записав звукову доріжку під час проходження повз супутник Юпітера – Ганімед.
Про це повідомляє Science Alert, передає UAINFO.org з посиланням на Укрінформ.
Як зазначається, аудіодоріжка створена на основі даних, зібраних приладом Waves. Він вимірює магнітне поле навколо Юпітера, щоб зрозуміти, як воно взаємодіє з газами в атмосфері. Під час прольоту повз Ганімед у червні апарат зібрав дані про електричні та магнітні хвилі, які потім були перетворені в звуковий ряд.
«Цей саундтрек досить дикий, щоб ви відчули, ніби знаходитесь на борту «Юнони», що пропливає повз Ганімед уперше за більше ніж два десятиліття… Якщо вслухатися, то можна почути різку зміну більш високих частот приблизно в середині запису. Це вхід в іншу зону магнітосфери Ганімеда», - розповів головний дослідник місії «Юнона» фізик Скотт Болтон з Південно-Західного дослідницького інституту в США.
Читайте також: Марсоход Perseverance прислал новую фотографию Красной планеты
Ганімед - один із галілеєвих супутників Юпітера, найбільший супутник у Сонячній системі.
Ганімед складається з приблизно рівної кількості силікатних порід та водяного льоду. Це повністю диференційоване тіло з рідким ядром, багатим на залізо. За припущеннями, в його надрах на глибині близько 200 км між шарами льоду є океан рідкої води. На поверхні Ганімеда спостерігаються два типи ландшафту. Третину поверхні супутника займають темні ділянки, що вкриті ударними кратерами. Їх вік сягає чотирьох мільярдів років. Решту площі займають молодші світлі ділянки, вкриті борознами та хребтами. Причини складної геології світлих ділянок остаточно не зрозумілі. Імовірно, вона пов'язана з тектонічною активністю, спричиненою приливним нагріванням.
Читайте також: Ученые предложили способ изменить климат Марса
Як повідомляв Укрінформ, 7 червня цього року космічний зонд «Юнона» вперше з 2000 року здійснив найтісніше зближення з найбільшим супутником Юпітера – Ганімедом. Він безпечно пролетів повз Ганімед на висоті 1 000 км.
Дослідники все ще працюють над даними, отриманими під час обльоту Ганімеда, і планують провести їх аналіз, щоб дізнатися більше про електричні та магнітні поля навколо Юпітера і його супутника.
Розширена місія "Юнони" триватиме до червня 2025 року.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки