MENU

Майбутнє Всеукраїнської спілки автомобілістів нині не визначено: члени організації звертаються до керівництва щодо налагодження діалогу. ВІДЕО

1493 0

Проблеми, виклики та перспективи для осередків Громадської організації "Всеукраїнська спілка автомобілістів" та автомобільних шкіл організації – про це йшлося на засіданні Пленуму центральної ради, що відбувся у Вишгороді, інформує UAINFO.org з посиланням на Вечірні Вісті.

 

"Надзвичайно непроста ситуація у державі, працювати надзвичайно складно", – каже у вступному слові Василь Грищук, заступник голови ГО "Всеукраїнська спілка автомобілістів".

Так само непросто виявилося потрапити на засідання громадської організації і мас-медіа – на прохання журналістів дозволити залишитись на засіданні, їм відповіли, що у цьому немає необхідності. 

"Нема такої необхідності, щоб ви були присутні", – заявив голова Спілки Василь Жук.

"На засідання будуть обговорюватись питання суто фінансової діяльності і ми не хочемо це освітлювати", – пояснює слова голови Валентин Неділько, начальник юридичного управління "ВСА". 

Окремі голови осередків Спілки також недружньо відреагували на присутність журналістів на засіданні.

"У мене є питання до мас-медіа: хто їх сюди запросив, на чиє запрошення вони сюди прибули? Хай пояснять, хто їх запрошував?", – звернувся до журналістів один з учасників засідання. 

Жук запропонував заборонити присутність ЗМІ і поставив це питання на голосування.  

"Надійшла пропозиція визначитись шляхом голосування щодо присутності мас-медіа на засіданні. Ми заперечуємо і  просимо покинути залу", – заявив він, після чого у президії відмовилися продовжувати засідання. 

Керівництво спілки спробувало "домовитись" зі ЗМІ, а коли це не спрацювало, перейшли до "наступу": затуляли об’єктив камери, загороджували дорогу журналістці...

До зали засідань на виклик прибули правоохоронці, та порушень у роботі медіа на засіданні громадської організації вони не помітили. 

"У нас проводиться пленум. Ну, на проведення пленуму прийшли представники мас-медіа, і зірвали нам проведення пленуму. Яким чином? Ну, проведення фото-відеофіксації", – пояснили причину виклику правоохоронців у Спілці. 

Згодом засідання було продовжено - обрали президію, секретаріат, лічильну і редакційну комісії, а також ухвалили зміни до складу Центральної ради та її президії, обравши двох нових членів.

Очільники осередків попросили зберегти паритет представництва регіонів у президії центральної ради.

"До президії ЦР ввести усіх бажаючих голів обласних організацій, – це демократично, а ви зробили із президії якусь еліту – цей може, цей не може. Тільки я не розумію – за ким принципом", – обурується голова Запорізької обласної організації ГО "ВСА" Павло Нечаїв.

Його пропозицію підтримав голова Херсонської обласної організації: "Я підтримую, але все ж таки кожну область повинен представляти представник кожної області". Та в підсумку розширювати кількісний склад президії Ради  відмовилися.

"Все, питання щодо розширення знімається, їдем дальше", – каже Василь Жук. 

Але швидко  їхати не вийшло – проблеми почали виникати ще на етапі формування порядку денного. Очільники осередків обурилися через те, що їх щоразу знайомлять з порядком денним безпосередньо перед самим початком засідання, попри те, що, згідно із положеннями Статуту, вони мають отримувати його щонайменше за 10 днів.

"Ми, готувалися до одних питань, а на порядку денному прийшли і роздали інші питання", – скаржиться Павло Нечаїв. 

"Порядок затверджений в установленому порядку. Все... Ви – проти. Таким чином порядок денний затверджено", – наполягає заступник Жука.   

Вкрай важливий для учасників Спілки пункт порядку денного – питання використання коштів і майна Спілки.

Голова Всеукраїнської спілки автомобілістів доповідає: "Винесені найважливіші питання… Це питання власності і коштів. Їх накопичення, збереження і витрат...". Та члени Спілки обурені, – у звіті йдеться чимало про роботу осередків, а про роботу управлінського апарату – ані слова. Також наголошують: зникли кошти з депозитного рахунку Спілки – йдеться про понад 300 тисяч гривень.

Крім того, на рахунках організації відбувається рух коштів (чого голова Спілки категорично не має права робити). Слідом, демонструють витяг з реєстру про боргові зобов’язання Спілки. 

"Якісь боргові зобов’язання по звітності всеукраїнської спілки – 12 млн. Перед ким? Що це за зобов’язання?", – питає  Анатолій Опихайленко, голова Херсонської обласної організації ГО "ВСА".

Очільник осередку на Херсонщині зазначає: керівництво спілки тисне на осередки, аби ті передали нерухоме майно на виконавчий підрозділ Спілки, фактично – президії, в той час як податок за нерухомість лягає на плечі осередків. Це абсурд, – обурюються очільники на місцях.

Проблеми із майном спілки – і на Одещині.

"Ці рейдери і конкретно керівництво нашої організації об'єднали зусилля і у вівторок виграли у нас справу щодо скасування рішення суду, за яким ми зареєстрували наше нерухоме майно. Воно було побудоване руками одеситів, людьми, і в якому знаходиться автошкола", – Дмитро Канєвський, голова ГО "Одеська обласна організація автомобілістів".

"Люди добрі, я 4 рази виступав. Чотири рази! Ми нічого не хочемо у вас забрати. Якщо ви хочете – то ви напишіть у статуті, що ви до нас відносите ту спілку і все – всі землі, які у вас є, стоянки, ваша ваша школа буде на місці", – говорить Сергій Ніколаєнко, голова Київської обласної організації ГО "ВСА", директор автошколи.

Немає розуміння у очільників осередків і щодо долі приміщення Всеукраїнської Спілки автомобілістів на Дегтярівській у Києві. Кажуть, будівля, оцінена у 65 мільйонів гривень, була продана лише за 24, з яких на рахунки організації потрапили лише 12.

"Я не збираюся відповідати, тому що це приймалось за рішенням президії. Є процедура спеціальна. Назначається комісія, назначається оцінка, – пояснює Жук, – ще раз кажу – це казки. Те, що оцінили, те і продали".

У свою чергу члени організації переймаються - майбутнє Всеукраїнської спілки автомобілістів нині не визначено, сам факт її існування нині під загрозою, тому звертаються до керівництва із закликом не допустити цього і налагодити конструктивний діалог у майбутньому.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини