Верховна Рада ухвалила законопроєкт 2553 про приймання-передавання природного газу. Згідно з документом, облік газу з травня 2022 року вестиметься не в кубічних метрах, а в кіловат-годинах, згідно з європейськими правилами, повідомляє пресслужба Оператора ГТС України.
Україна хоче інтегруватися до енергетичного ринку Європи. Йдеться про принцип, за яким кожен споживач платить за ту кількість енергії, яку отримав, каже начальник управління метрології та газовимірювання Оператора ГТСУ Микола Болховітін, інформує UAINFO.org з посиланням на Фокус .
Енергетична цінність природного газу залежить від регіону, часу та джерел його надходження. Коли одиниці виміру газу й електроенергії уніфікують, споживачам буде легше вибирати, який саме вид енергії вибрати для опалення, уточнив Болховітін.
Читайте також: Киянам повертають гроші за неякісну "комуналку": скільки та за що платять
VIDEO Микола Болховітін розповідає про нову схему обліку газу
Для замовників послуг транспортування газу такий облік зручніший, адже він дозволить транспортувати, розподіляти та постачати паливо, вимірюючи його в єдиних одиницях обліку.
Порівнюючи це з тим, що є зараз у Європі — там у споживачів стоять лічильники газу в кубометрах, їх показники перемножують на температуру, за якої паливо згоряє, та отримують кіловат-години.
Читайте також: Скільки потрібно заборгувати за комуналку, щоб позбутися квартири: названо "критичну" суму
Болховітін вважає, що нововведення не позначиться на ціні газового палива з регіонів, звідки надходить газ із високою температурою згоряння. Водночас вартість ресурсу для регіонів із низькою температурою згоряння газу дещо зменшиться.
Оператор ГТСУ підтримує введені українським парламентом нові правила обліку, і будуть готові перейти на них безпосередньо з травня.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook , Twitter і YouTube