MENU

В Україні хочуть запровадити "безумовний дохід" для всіх

2450 0

В Україні хочуть запровадити "безумовний дохід" для всіх

В Україні розглядається можливість запровадити безумовний дохід. Це щомісячна сума, яку отримуватимуть українці протягом "тривалого часу".

Про це в ефірі національного телемарафону заявив радник президента Володимира Зеленського Олег Устенко. Він не уточнив, якою може бути сума та як довго зможуть виплачувати кошти, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

"Розглядається можливість запровадження так званого безумовного доходу для населення протягом тривалого часу – те, що обговорювалося до війни, але не знаходило підтримки, зараз воно має і буде працювати", – сказав Устенко.

Також в Офісі Зеленського вивчають можливість надання допомоги бізнесу, який постраждав від війни. При цьому з кожним днем розмір збитків для України зростає.

"Тобто якщо у перший тиждень війни ми мали збитків на 100 млрд дол., то зараз маємо 1 трлн дол.", - пояснив він, додавши, що збитки точно не зменшаться.

Читайте також: Шмигаль розповів, за чий рахунок відбудовуватимуть українські міста

При цьому, за словами радника президента, "питання запозичення коштів взагалі не постає".

"Міністерство фінансів повністю справляється з цією проблематикою. Ми отримуємо кошти з різних джерел, мова йде про мільярди доларів. Стосовно зовнішньої стабільності, нашого золотовалютного запасу без сумнівів вистачить. Як ми знаємо, до початку війни він складав 29 млрд дол., потім зменшився до 27-27,5 млрд дол., потім була закачка валюти, і ми знову маємо запаси на рівні 29 млрд дол.", - сказав він.

"Зараз ми можемо говорити про суму, яку Україна може отримати, між 400 і 500 мільярдами доларів, тобто ми говоримо про 2-2,5 наші річні валові внутрішні продукти. Проте все одно цього буде недостатньо, тому пошук додаткових коштів постійно триває" – говорить радник.

Є кілька джерел: допомога від західних партнерів, підтримка бізнесу, а також репарації з боку РФ, які можна отримати, наприклад, через суд.

Читайте також: Економіка України: відновлення до 2040 року чи до 2028-го?

"Ми розуміємо, що багато інвесторів підтвердили, що вони заходитимуть в Україну, але потрібно розраховувати на контрибуції та репарації, які ми отримуватимемо від Російської Федерації", – сказав він.

Устенко зазначив, що у суму контрибуцій та репарацій в обов'язковому порядку мають увійти активи російського Центробанку на суму 300 млрд. доларів, які вже заарештовані західними країнами. Ще близько 100 млрд доларів можна отримати, забравши заморожені активи найближчого оточення Путіна.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини