MENU

З чого варто починати ремонт у квартирі

1200 0

Ремонт у квартирі потребує ретельного планування, навіть якщо ви не плануєте капітальних перетворень. Мало просто придбати матеріали та розпочати роботи. Варто чітко розуміти послідовність етапів. Про що ми й розповімо у нашій статті.

Що спершу — верх чи стіни — у разі здійснення звичайного ремонту

Найпоширеніший та найдоступніший варіант косметичного ремонту — фарбування стелі та покриття фарбою чи обклеювання шпалерами стін. В цьому разі послідовність робіт повинна бути такою:

  1. Зняття старих покриттів — фарби, шпалер зі стелі та зі стін.

  2. Ретельне очищення поверхонь.

  3. Вирівнювання недосконалих площин шпаклівкою. Якщо нерівності значні, швидше за все знадобиться оброблення штукатуркою із встановленням маяків чи обшиття гіпсокартоном. Шпаклювання необхідне у будь-якому разі.

  4. Шліфування поверхонь.

  5. Фарбування стелі.

  6. Оздоблення стін.

Починати фінішну обробку варто саме зверху, адже у противному разі пил та фарба забруднюватимуть стіну. А ось якщо на ній ще не буде декоративного покриття, то й турбуватися не варто.

До речі, плінтус між стіною та стелею треба приклеїти перед початком оздобленням верху! І не забудьте його пофарбувати.

Нестандартні покриття: що спершу стеля або стіни

Якщо ж ви прагнете створити цікавіший інтер'єр, варто придивитися до нестандартних фінішних покриттів та матеріалів. Це можуть бути декоративна штукатурка, шпалери з тканини, панелі з дерева, ПВХ чи МДФ, фальшбалки, стельові плити та кесони, навісні конструкції. Звичайно, краще попередньо порадитися з фахівцями, що не один рік роблять комплексні ремонти у Львові. Проте ми вам підкажемо і з чого розпочинати у разі самостійного виконання робіт.

І знову нічого нового: у будь-якому разі розпочинайте зі стелі. Монтаж панелей або навісної конструкції передбачає свердління стелі або стін. А отже, вас очікує величезна кількість пилу на поверхнях. 

Завершувати роботу стелею частково доречно лише в одному випадку: коли йдеться про багаторівневі конструкції. В такому випадку закривати стики між полотнами, встановлювати короби варто після оздоблення стін. А ось балки можна кріпити наприкінці всіх ремонтних робіт. 

Черга для підлоги

Якщо в ході ремонту плануєте міняти покриття для підлоги, справа дещо ускладнюється. Зазвичай виникає потреба у вирівнюванні або у відновленні стяжки. Цей вид робіт має здійснюватися після демонтажу старих покриттів стелі та підлоги, перед вирівнюванням та підготовкою поверхонь до оздоблення. Проте ламінат, паркет, паркетна дошка або плитка укладаються лише тоді, коли інші роботи вже виконані. Плінтуси монтують в останню чергу.

Висновки

Отже, загальним правилом оновлення житла є виконання робіт у послідовності зверху донизу. Крім того, спочатку здійснюються чорнові роботи, а насамкінець — чистові. Порядок дій інколи може змінюватися залежно від використовуваних матеріалів. Зокрема, якщо потрібно замаскувати стики або встановити певні декоративні елементи, такі роботи на стелі слід виконувати вже після оздоблення стін. 

Як же пришвидшити ремонт? Поєднуйте виконання робіт в одній кімнаті з ремонтом в іншому приміщенні — так ви набагато швидше приведете до ладу усю квартиру.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини