MENU

WP: Путін робить ставку на довгу війну з Україною, але цей план може не спрацювати

1846 0

WP: Путін робить ставку на довгу війну з Україною, але цей план може не спрацювати

Владімір Путін розраховує, що довга війна з Україною виснажить його ворогів раніше, ніж Росію. Це не виключено. Але у США і союзників ще є можливості зламати цю стратегію.

Фундаментальна економічна сила - це козир Заходу, якщо він знайде в собі волю ним скористатися. Про це в статті для Washington Post пише американський журналіст і письменник Девід Ігнатіус, повідомляє ZN.UA, інформує UAINFO.org.

24 лютого, в день, коли почалося російське вторгнення, президент США Джо Байден сказав, що він «змусить російську економіку дорого заплатити зараз і в довгостроковій перспективі… Ми знизимо їхню здатність конкурувати у високотехнологічній економіці 21 століття».

25 квітня міністр оборони Ллойд Остін наголосив на цій погрозі розчавити російську економіку: «Ми хочемо, щоб Росія була ослаблена до такої міри, щоб вона не була здатна на такі речі, як вторгнення в Україну». Начальник Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі говорить про «дуже довгу» війну, яка може тривати роками, з такої ж позиції.

Читайте також: "Диявол на плечі Путіна". Здоровʼя російського диктатора під питанням, його наступником може стати "суперрадянський кадебіст" – WP

Але Захід ніколи не славився стратегічним терпінням. І цього літа стала помітна стривоженість американських і європейських чиновників тим, що росіяни, звиклі страждати, можуть витримати довше у битві за Україну, шукаючи способи обійти санкції. Поширена думка каже, що чим довше триває війна, тим кращі шанси Росії на перемогу. Тож Захід, схоже, сподівається, що в кращому випадку ситуація зайде в кривавий глухий кут.

Тож як США і Європі побороти липневий песимізм, щоб до зими саме Росії було непереливки, а не Україні? Найрозумніша відповідь на це питання - це посилити економічні санкції так, щоб хватка на російському горлі була сталевою. Це посилить найбільшу стратегічну слабкість Росії, яка полягає в тому, що її сили дуже розтягнуті вздовж величезної лінії фронту. Найкращий доказ того, що санкції хоч і повільно, але працюють, забезпечили самі російські чиновники.

«Ситуація непроста», - визнав прес-секретар Кремля Дмітрій Пєсков минулого місяця.

«Нам знадобиться близько десятиліття, щоб економіка повернулася до рівня 2021 року», - визнав глава «Сбєрбанка» Герман Греф, додавши, що кількість вантажні перевезення в Росію впали в шість разів через західні санкції.

«Ми теж граємо в довгу гру», - сказала міністр торгівлі США Джина Раймондо, додавши, що Вашингтон сформував коаліцію з 30 країн, які підтримують санкції.

Тож тепер експорт напівпровідників в Росію впав на 74% у порівнянні з попереднім роком.

«Без цих компонентів не можливо підтримувати сучасну армію», - пояснила Раймондо.

Але завдяки високим цінам на енергоносії у Москви все ще багато грошей. Але їй дедалі важче купувати все, що їй потрібно через західний контроль експорту. Високопоставлений чиновник міністерства торгівлі США сказав Ігнатіусу, що американський експорт всього, що потрібно російським оборонним, технологічним чи енергетичним компаніям, обвалився на 95,9% у порівнянні з 2021 роком. Адміністрація Байдена може надто оптимістично оцінювати вплив санкцій. Але дослідження Інституту міжнародної економіки Петерсона минулого місяця показало, що вони справді впливають на Москву. Використовуючи експортні дані 54 країн, на які припадало 90% російського імпорту минулого року, експерти виявили, що експорт товарів з країн, які підтримали санкції проти РФ, впав на 60%, а з країн, які цього не зробили - на 40%. Були також виявлені фальшиві компанії і корумповані посередники, які допомагають оминути обмеження. Але їх менше, ніж очікувалося.

«Ми не бачимо спроб будь-якої з країн обійти наш контроль експорту включно з Китаєм і Іраном», - сказала Раймондо.

Іноземна підтримка російських технологічних і телекомунікаційних компаній поступово випаровується. Ericsson Nokia згорнули всі операції в Росії. Більше дивує, що це ж зробив китайський технологічний гігант Huawei. Microsoft не просто зупинила свій бізнес в Росії. Компанія активно бореться з російськими кібератаками.

Російська армія швидко втрачає техніку. І замінити її буде не просто. Автор з посиланням на українські повідомлення пише, що Росія зупинила чи обмежила виробництво на Челябінському тракторному заводі і «Уралвагонзаводі». Також зупинилося виробництво ракет класу «земля-повітря» на Ульяновському механічному заводі. Головні російські верфі теж постраждали.

Читайте також: The Atlantic: Російська війна проти України скотилась до тероризму

Міністр транспорту РФ Віталій Савєльєв визнав, що санкції «фактично зламали всю логістику в нашій країні». Для прикладу, в сфері авіації США і Європа заборонили постачати запчастини чи проводити обслуговування кількох сотень літаків Boeing і Airbus, які належать до флоту Росії. Це змусило місцеві авіакомпанії в рази скоротити кількість рейсів і почати розбирати деякі літаки на запчастини. Авіаційний регулятор ЄС минулого місяця висловив «велику стурбованість» через безпечність цих західних літаків у РФ.

Але можна уявити, що попри всі санкції, Росія зберегла свій кривавий наступ проти України. Що далі? Щоб зрозуміти потенційні проблеми Путіна, достатньо лише подивитися на мапу. Росія - поки що найбільша країна світу. Щоб підтримувати свою безглузду, незаконну війну проти України, Путін стягнув сили з Далекого сходу, з Балтії, регіонів, які мають довгий кордон з Південною Азією. Він керує країною, яка дуже повільно розвалюється. І у Москви надто мало людей, щоб захистити її. Путін веде зухвалу гру. Але у нього менше козирів, ніж може здатися.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ZN.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини