Загальний аналіз крові: навіщо його здавати та що він може показати
Людський організм – це велика система, елементи якої пов’язані між собою. Важливим компонентом є кров, що виконує одразу кілька функцій: транспортує кисень та поживні речовини до органів, забезпечує регуляцію температури тіла та захищає нас від вірусів та бактерій. Склад крові постійний, тому будь-яка зміна його показників дозволяє зрозуміти – є проблеми зі здоров’ям.
Коли лікар може рекомендувати загальний аналіз крові
На першому етапі діагностики практично у будь-якого спеціаліста призначається загальний аналіз крові. В комплексі з іншими методами дослідження він дозволяє підтвердити чи спростувати попередній діагноз, підібрати правильне лікування.
Загальний аналіз крові в Києві чи в інших містах дуже зручно здавати в приватних лабораторіях, адже його вартість доступна, а інформативність доволі висока. Такий метод діагностики є актуальним для виявлення:
-
запальних процесів;
-
бактеріальних чи вірусних інфекцій;
-
алергічних реакцій;
-
порушень в системі кровотворення;
-
паразитарних та злоякісних захворювань.
Проводиться загальний аналіз крові також під час вагітності, перед вакцинацією, хірургічним втручанням і під час щорічного медичного огляду.
Які показники аналізуються
Зміна складу крові має важливе діагностичне значення, тому враховується одразу декілька показників. Вони дають доволі детальну картину, і вже відштовхуючись від цих змін, лікар може призначити наступні більш вузько направлені дослідження.
Під час загального аналізу крові визначаються:
-
Рівень гемоглобіну, середній його вміст та концентрація в еритроциті, кольоровий показник, що є основою для діагностики анемії.
-
Рівень лейкоцитів, який дозволяє визначити наявність інфекції в організмі при його підвищенні чи автоімунний процес при падінні.
-
Гематокрит – важливий показник у підтвердженні анемії та при переливанні крові.
-
Кількість, середній об’єм та швидкість осідання еритроцитів.
-
Концентрація та середній об’єм тромбоцитів, що є маркером порушень згортання крові та захворювань кісткового мозку.
Щоби результати загального аналізу крові були точними, необхідно правильно підготуватися перед його здачею. За добу до цього варто утриматися від споживання алкоголю, гострої, жирної та копченої їжі. Не рекомендується приймати теплові процедури й тяжко фізично працювати чи займатися спортом. Ідеальний час для здачі ЗАК – ранок, адже це потрібно робити натще.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки