Не ведуться навіть на зарплати, вищі у 8 разів: працівники ФСБ відмовляються їхати на окуповані території України – ЗМІ
Федеральна служба безпеки Росії формує нові підрозділи на окупованих територіях України, причому не лише у "ЛНР" та "ДНР", але також у Херсонській, Запорізькій та Харківській областях. Однак співробітники ФСБ відмовляються туди їхати навіть за зарплати у 6-8 разів вищі за звичайні та додаткові пільги.
Про це повідомив російський Telegram-канал "Можемо пояснити". Наголошується, що контррозвідники потрібні окупантам на всіх рівнях: від помічників чергового коменданта до оперативників та керівників середньої ланки.
Зазначається, що оскільки охочих їхати на захоплені території надто мало, то намагаються насамперед завербувати тих, під ким хитається крісло — загрожує звільнення, попереджено про неповну службову відповідність. Також відділи кадрів "штурмують" і колишніх співробітників, звільнених навіть із дискредитуючих причин. Хоча значних результатів це не приносить – із 200 осіб, яких обдзвонили, лише троє сказали, що подумають.
"Оперативникам обіцяють додаткові пільги та зарплати від 450 до 600 тисяч рублів на місяць, це в 6-8 разів вище за звичайні у спецслужбі. І в рази більше, ніж у воюючих контрактників (150-300 тис.). Але і це не допомагає. Чекісти шукають способи ухилитися від українського відрядження", – розповіло джерело каналу.
Читайте також: Росія щодня втрачає 500 військовослужбовців у війні проти України, – NYT
За його словами, багато хто приносить довідки, що необхідний догляд за близькими, такі у відомчій поліклініці коштують 300-400 тисяч рублів. Із ними ФСБівців не можуть відправити.
Зазначається, що причин невдоволення та відмов кілька: люди вже виснажені, всі підрозділи служби, включаючи технічні, перебувають "у посиленні" вже 5 місяців, відпустки скасовано.
Кадровий голод підтверджує і проєкт указу ФСБ, який дозволить укладати контракти з громадянами із середньою спеціальною освітою та без досвіду термінової служби, тоді як раніше потрібна була лише вища освіта та досвід.
"Тут не просто голод. Співробітники пачками пишуть рапорти на звільнення. Однак із системи можна піти лише або вперед ногами, або зі шлейфом кримінального переслідування", – розповів співрозмовник видання.
Нагадаємо: найменший сумнів щодо правильності проведення "спецоперації", оголошеної президентом РФ Володимиром Путіним 24 лютого, вже добре відчули на собі жителі Росії. І якщо деякі змогли відбутися "бесідою" зі співробітниками ФСБ, то інші вже сидять за ґратами. Під пресинг силовиків потрапили діти.
Російські спецслужби уважно стежать за настроями всіх росіян без винятку: під опіку потрапляють не лише противники війни з Україною, але навіть і завзяті прихильники.
Будь-яка незгода з "політикою партії" або привернення уваги до теми війни з Україною в РФ стає токсичною. Люди повинні кивати головою і мовчки підтримувати Кремль. Таким чином, Росія все швидше наближається до подоби Північної Кореї – залишилося тільки обрубати всі зв'язки із зовнішнім світом. І такий варіант уже не схожий на фантастику.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки