Контрнаступ ЗСУ: окупанти просять допомоги у Червоного Хреста і тікають на вкрадених велосипедах – розвідка
Контрнаступ Сил оборони примушує окупантів тікати / фото facebook.com/GeneralStaff.ua/
Внаслідок контрнаступу Сил оборони України на кількох напрямках окупаційні війська шукають способи безпечного виходу з бойових дій та можливих оточень, вони просять допомоги у Червоного Хреста та тікають на вкрадених велосипедах.
Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
"Окупанти з 202-го окремого мотострілецького полку, що знаходяться у Харківській області, відійшли з позицій та перемістились у найближчу лісосмугу. Підрозділ залишився без командирів та зв’язку. Наразі телефонують рідним з проханнями зв’язатися з командуванням та з’ясувати, куди їм рухатися далі. Деякі з них просять дружин звертатися на гарячі лінії Міністерства оборони Росії та Червоного Хреста з вимогою вивести їх з території України", - йдеться у повідомленні.
Читайте також: "Важко, але ми просуваємося вперед". Залужний прокоментував контрнаступ ЗСУ на низці напрямків
Також у розвідці поінформували, що окупанти намагалися чинити спротив українському наступу на Харківському напрямку, обстрілюючи позиції ЗСУ з танків та важкої вогнеметної системи "Сонцепьок". Втім зазнали серйозних втрат, залишили позиції та малими групами відійшли назад. Скаржаться на потужний наступ ЗСУ, відсутність боєкомплекту та техніки. Через відсутню логістику відступають дезорганізовано. Для відходу з бойових позицій використовують відібрані у місцевого населення велосипеди та моторолери. Багато військових іде пішки.
Крім того, як зазначається, на Дніпропетровському напрямку ворог намагається утримати позиції. Втім наростає невдоволення новим підкріпленням – більшості "новобранців" 55-60 років.
Читайте також: Війна в Україні входить у критичну фазу – генсек НАТО
"Щоб утримати позиції в Херсонській області, окупанти підвезли "свіжих" солдат з території РФ. Втім поповнення категорично відмовляється брати участь у наступальних бойових діях. Також відомо, що 237-й гвардійський десантно-штурмовий полк РФ припинив своє існування у зв'язку з загибеллю або пораненням всіх військовослужбовців. Значна частина з тих, хто вижив, перебувають у вкрай важкому стані. Разом з тим, у пропагандистських російських ЗМІ поширюється інформація про те, що контрнаступ ЗС України - це фейкова "піар-акція". Кремлівська пропаганда намагається переконати своїх громадян, що всі повідомлення про контрнаступ – "показовий виступ" для Європи та цивілізованого світу. А все надане західне озброєння та військова техніка продані невідомим покупцям", - заявили в ГУР.
ЗСУ пішли у контрнаступ на Херсонському та Харківському напрямках. 8 вересня Генштаб прозвітував про деокупацію низки сіл у Харківській області, а також міста Балаклії, яке було під контролем РФ 6 місяців.
Усього за три дні захисники просунулися під Харковом на 50 км углиб окупованих Росією територій. З 1 вересня звільнено понад тисячу квадратних кілометрів української землі, зазначив президент Володимир Зеленський.
Після Балаклії, вважають аналітики з Інституту вивчення війни, українці можуть звільнити за 72 години і Куп'янськ – це важливий логістичний шлях, що забезпечує угруповання ворога на сході України.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки