MENU

Путін відмовився виводити війська РФ з Херсона і сам керує війною в Україні, – New York Times

1220 0

Путін відмовився виводити війська РФ з Херсона і сам керує війною в Україні, – New York Times

Президент Росії Володимир Путін останніми тижнями безпосередньо займається плануванням бойових дій проти України, дедалі більше залучаючись до військової стратегії. Зокрема, він відхилив прохання командирів окупантів відступити з Херсона.

Як передає видання New York Times, про це заявили анонімні американські офіційні особи, яким відомі надзвичайно секретні розвіддані, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Повідомляється, що Путін за лаштунками "взяв на себе ще більш важливу роль у війні, серед іншого каже командирам, що стратегічні рішення на місцях має ухвалювати він".

Крім того, президент РФ нібито схвалив деякі рекомендації військового командування, включно з мобілізацією цивільного населення, вважають джерела журналістів.

Але Путін погоджувався не з усіма пропозиціями. Наприклад, військове керівництво вважало, що окупанти можуть організовано відступити за Дніпро з Херсона, щоб зберегти техніку й особовий склад.

"Однак такий відступ став би ще одним принизливим публічним визнанням поразки Путіна у війні та приніс би Україні другу велику перемогу за один місяць", – написали в New York Times. Зазначається, що це єдиний обласний центр, який був захоплений після 24 лютого й досі контролюється ЗС РФ.

Читайте також: Путін зробив передостанній крок, а за останній його можуть вбити, – Фейгін

Згідно із заявами американських чиновників, рішення, ухвалені Путіним останнім часом, "створили напруженість" серед окупантів. Зокрема, незгода глави Кремля вивести війська з Херсона спровокувала падіння морального духу російських військовослужбовців, які здебільшого відрізані від ліній постачання і, схоже, бояться контрнаступу ЗСУ.

"Ситуація в Україні явно динамічна. Поки що рано для повної оцінки, але мені ясно, що стратегічна ініціатива перейшла до українців", – упевнений генерал армії США та 20-й голова Об'єднаного комітету начальників штабів Марк Міллі. Але він попередив, що попереду ще "довгий шлях".

За словами американських офіційних осіб, розбіжності у Путіна щодо лінії фронту в Херсоні показують, наскільки важливою є ситуація на півдні України для обох сторін. Це той театр воєнних дій, який матиме серйозні стратегічні наслідки і для Києва, і для Москви.

Джерела New York Times заявили, що бачать проблеми для російських військових на півдні. Цього тижня високопосадовець США заявив, що Україна перебуває на шляху до повторення успіхів, досягнутих під час блискавичного наступу на північному сході на початку вересня. За словами американських офіційних осіб, якщо Україна відкине російські війська ще далі, сухопутний міст Путіна до Криму, за який він так важко боровся, може зрештою опинитися під загрозою.

Читайте також: "Остання карта": Кабакаєв оцінив, якою може бути відповідь на застосування ядерної зброї Росією

Видання вказало, що на початку повномасштабної війни Путін теж брав активну участь у військовому плануванні (і його нібито критикували російські генерали). Наприклад, вони вважали, що глава РФ відправляє на бліцкриг недостатню кількість військ та озброєнь.

Занепокоєння російських офіцерів справдилося, і після поразки під Києвом Путін послабив контроль. Анонімні джерела вважають, що він дозволив старшим генералам розробити нову стратегію, орієнтовану на масовані артилерійські обстріли. Фактично вона була війною на виснаження, яка зіграла окупантам на користь і дозволила загарбникам просунутися вперед на сході України.

Відтоді, як Путін наказав своїм командирам продовжувати бойові дії на Херсонщині, військові РФ намагалися зупинити просування українців. Минулого тижня росіяни підірвали греблю на річці Інгулець, щоб утруднити контрнаступальні операції захисникам України.

Але ЗСУ вдарили по переправах через Дніпро, що значною мірою відрізало російські війська від їхніх шляхів постачання.

"У них там є підрозділи, які, якщо українці прорвуть позиції, будуть відрізані та оточені", – сказав старший віцепрезидент Центру стратегічних і міжнародних досліджень Сет Джонс. Він наголосив, що не перебільшує, наскільки ризикована ситуація для окупантів у цьому регіоні.

Читайте також: Кремль пригрозив, що вважатиме спроби повернути Донбас вторгненням до країни

Відхід за Дніпро, найімовірніше, дав би російському командуванню утримувати оборону на півдні меншою кількістю військ. Але глава Кремля вибрав свою стратегію.

"У цій війні спостерігалася постійна невідповідність між політичними цілями Путіна і військовими засобами їх досягнення. У важливі моменти ухвалення рішень Путін зволікав, відмовляючись визнати реальність, поки варіанти не ставали дедалі гірші і гірші", – зазначив директор відділу досліджень Росії CNA, оборонного науково-дослідницького інституту в Арлінгтоні (штат Вірджинія) Майкл Кофман.

Відведення російських військ за Дніпро також підірвало б "референдум" про приєднання до Російської Федерації, який проводять окупанти.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини