Золкіна: МАГАТЕ занесло не туди
Ось так виглядає легітимізація окупації. Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі приїхав до Москви і сидить киває головою, поки воєнний злочинець Путін йому втюхує, що "ядерні питання стали надто сильно політизовані".
Нагадаю, що від початку завданням росіян було примусити світ де-факто визнати приналежність Запорізької АЕС до Росатому. Для цього росіяни пустили туди місію. І хоча сама місія була потрібна і звіт, написаний МАГАТЕ був більш жорстким щодо Росії, ніж можна було очікувати від цього агентства, Росія наполегливо далі переслідувала свою мету з визнанням її контролю над АЕС.
Про це на власній сторінці у Facebook пише політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" Марія Золкіна, інформує UAINFO.org.
І от далі МАГАТЕ занесло не туди. Так, контакти з росіяни з приводу АЕС – прийнятні. Але ж вони мають бути:
1) про те, чого сама МАГАТЕ вимагала – демілітаризованої зони навколо АЕС. Тобто, безапеляційного виводу російських військ звідти.
2) точно не з Путіним. Якби не пливли як кисіль оонівські чиновники від зустрічей з диктаторами, так наче вони джекпот в своїй кар’єрі виграли, це неприпустимо. Контакти з Путіним про ЗАЕС – це де-факто визнання і згода (це важливо), що хазяйнують на АЕС росіяни.
І це в той час, коли заступник гендиректора АЕС нині викрадений росіянами. Самого гендиректора викрадали раніше і станом на зараз звільнили. Персонал примушують підписувати нові трудові договори з новим, вже начебто російським підприємством "Запорожская АЭС".
Читайте також: Рашисти викрали й імовірно катують заступника гендиректора ЗАЕС – Енергоатом
Сподіваюся, хоча б за зачиненими дверима, але Україна висловиться з цього приводу. Розумію, що ядерного вибуху ООН боїться більше за саму Україну, але легітимізувати окупацію Запорізької АЕС в обмін на пустопорожні обіцянки воєнного злочинця – не вихід.
UPD. Нагадаю, що на "Росатом" не накладені санкції. На той самий, що перебрав на себе незаконно контроль над Запорізькою АЕС, який тримає у заручниках наших співробітників і який вже днями прислав свого "гендиректора".
Більше того, цього літа (!) Росатом запустив три будівництва атомних станцій і реакторів – в Угорщині, Єгипті і Туреччині.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки