Як заощадити на пранні в пральній машині
Режим економії або "Швидке прання " - дуже зручні функції в сучасних пральних машинах. Як заощадити на пранні і які ще економічні режими прання можна використовувати.
Питання економії електроенергії та води в Україні зараз стоїть гостро. Давайте розберемося, як заощадити електроенергію при пранні і як зменшити витрату води в пральній машині, пише портал "УНІАН", інформує UAINFO.org.
Який найекономічніший режим прання
У сучасних пральних машинках-автомат є режим "Еко". Мабуть, це найекономічніший режим прання. Що значить економ режим в пральній машині? Під час цього режиму пральна машинка запускає короткий цикл прання тривалістю приблизно 50-60 хвилин при температурі близько 20°, що істотно знижує витрати електрики і води в порівнянні з класичними режимами.
Якщо у вас немає цього режиму, то заощадити електроенергію при пранні можна за допомогою режиму без підігріву води. Зазвичай він так і називається "Без підігріву" або "Прання в холодній воді". Або ж цю фунцію можна вибрати при ручному виборі температури прання. Білизна буде пратися в холодній воді абсолютно без підігріву. Не бійтеся, що якість прання сильно погіршиться. Використовуйте спеціальний порошок для прання в холодній воді, а плями можна попередньо обробити засобом для виведення плям.
Режим "Синтетика" в пральній машині дає можливість прати разом речі з різних тканин. Прання відбувається при невисокій температурі, близько 30° - 40°. Завдяки цьому режиму можна заощадити на циклах прання.
Читайте також: Експерт відповів, чи допоможе переведення годинників в Україні зекономити електроенергію
Для прання несильно забруднених речей можна скористатися режимом "Швидке прання". Зазвичай прання в цьому режимі триває 15-30 хвилин. За цей час білизна відмінно відпереться від пилу та поту.
Як зменшити витрату води в пральній машині
Щоб зменшити витрату води в пральній машині, відмовтеся від додаткового полоскання. Зазвичай режими прання розраховані так, що необхідності в додатковому полосканні немає. Така необхідність з'являється, якщо ви алергік або додали прального порошку більше, ніж необхідно. Просто використовуйте пральний засіб за інструкцією, а не "на око" і необхідність в додатковому полосканні відпаде.
На допомогу також прийде режим "Половина завантаження". Ця функція дозволяє використовувати менше води і запускає більш економний режим прання в ситуаціях, коли білизни накопичено мало, але випрати її потрібно вже зараз.
На якому режимі найкраще прати речі
Якщо ви поставили собі за мету заощадити на пранні, то вибирайте такі режими:
-
"Без підігріву води"
-
"Еко"
-
"Швидке прання"
-
"Стандартне прання"
-
"Половина завантаження"
Які режими в машинці найнеекономніші
Всі режими на тривале прання "жеруть" воду та електрику. Зазвичай це режими для прання постільної білизни, бавовни, попереднє прання і режим для алергіків, при якому навіть полоскання відбувається в дуже гарячій воді.
В який час економніше прати
При наявності двухтарифного лічильника електроенергії вигідно використовувати функцію "Відкладена прання", щоб прати вночі за мінімальним тарифом.
Читайте також: Жителів Київщини попередили про ймовірність триваліших відключень електроенергії
Двозонний тариф передбачає поділ на дві зони - денну (з 07:00 до 23:00) і нічну (з 23:00 до 07:00). Вдень лічильник рахує електроенергію за звичайним тарифом, а вночі вартість спожитої енергії рахується з коефіцієнтом 0,5, тобто це вдвічі дешевше.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки