MENU

Вчені створили універсальну вакцину від грипу

502 0

Вчені створили універсальну вакцину від грипу

Всі нині існуючі вакцини вимагають постійного оновлення, щоб встигати за мутаціями вірусів, і навряд чи зможуть запропонувати такий же надійний захист.

Вчені стверджують, що домоглися успіху в створенні універсальної вакцини, від усіх 20 різновидів грипу.

Як повідомляє Бі-бі-сі, вакцина, створена на основі тієї ж технології мРНК (MRNA), яка успішно застосовується в щепленнях від коронавірусу, містить елементи всіх відомих вірусів і в принципі повинна захищати навіть від нових штамів, здатних викликати пандемію, інформує UAINFO.org.

Всі нині існуючі вакцини вимагають постійного оновлення, щоб встигати за мутаціями вірусів, і навряд чи зможуть запропонувати такий же надійний захист. Поки нова вакцина була випробувана лише на лабораторних тваринах, так що попереду - клінічні випробування на людях. Однак на думку експертів, універсальна вакцина може з'явитися вже у 2024 році.

Як випливає з опублікованих результатів дослідження, що проводилося в США, в ході клінічних експериментів на мишах і тхорах нова вакцина показала хороші результати захисту від всіх відомих на сьогодні різновидів грипу.

Потенційно це відкриває можливості для створення універсальної вакцини, яка змогла б в принципі запобігати майбутній пандемії грипу.

Ця вакцина, що складається з двох доз, використовує ту саму технологію матриці РНК (mRNA), яку застосували компанії Pfizer, biontech і Moderna при розробці щеплень від ковіду. мРНК-це молекула, яка містить інструкцію для клітини виробляти антитіла за допомогою власних внутрішніх механізмів. Щоб успішно потрапити в клітину і не зруйнувати її, мРНК подорожує в захисній оболонці, яку називають ліпідною наночастинкою.

При цьому вакцина не обіцяє раз і назавжди покінчити з сезонним грипом, але може істотно полегшити роботу медикам, які щороку змушені змінювати формулу щеплення в надії, що вона зможе дати захист від нових штамів.

Нову вакцину теж доведеться періодично оновлювати, щоб вона була ефективна проти нових штамів, проте, за словами професора Оксфорда, потенційно вона зможе врятувати багато тисяч життів.

На відміну від стандартних вакцин, які несуть один або два варіанти гемаглютиніну (глікопротеїну, який присутній на поверхні вірусу грипу і є ключовим елементом механізму зараження), експериментальна вакцина містить відразу 20 варіантів цього білка в розрахунку на те, що імунна система людини в майбутньому розпізнає будь-який вірус грипу.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини