Хто агресор? Навіщо Франція звинувачує Баку в Карабаху і як це підіграє Кремлю
Днями президент Азербайджану Ільхам Алієв відмовився від переговорів з прем’єр-міністром Вірменії Пашиняном. Справа в тому, що в дипломатичній зустрічі мав брати участь президент Франції Еманюель Макрон повідомляють Подробиці у рамках єдиного телемарафону. Зустріч мала бути присвячена можливостям врегулювання конфлікту в Карабаху, однак вона не мала шансів, оскільки відверто проросійська позиція деяких французьких політиків робила перемовини нерівноцінними.
Логіка Алієва зрозуміла, адже протягом останніх трьох місяців французькі політики, що потрапили під вплив проросійської вірменської діаспори, повсякчас підігрівали інформаційну компанію проти Азербайджану в Карабаху. Ця риторика дісталася найвищих щаблів влади у Франції, а Сенат країни затвердив резолюцію з закликом засудити Азербайджан за «агресію». Це, щонайменше дивний документ, оскільки, за статутом ООН, Баку лише намагається відновити власну територіальну цілісність. Також резолюція присвячена нафтовому та газовому ембарго для Азербайджану та Росії як для агресорів.
Тим часом експерти певні в абсурдності подібних заяв. Керівний партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній вважає паралелі протистояння Вірменії та Азербайджану до війни в Україні недоречними.
«Франція намагається грати свою роль на Кавказі, тому що розуміє, що її звідти витісняє Туреччина і англосакси. Тому вона робить такі дивні заяви. Ніяких аналогій з російсько-українською війною не може бути. Тому що у 1989 році Вірменія фактично окупувала Карабах і шість районів Азербайджану. І зараз Азербайджан повертає те, що належить їм по праву і за статутом ООН в тому числі», - каже Загородній.
Він нагадує, що єдиним агресором в Карабаху є Вірменія: «Коли французькі сенатори починають робити такі дивні заяви, тим паче накладати енергетичне ембарго, виникає питання: за що? За те, що країна повернула власні території? Достатньо лицемірна позиція французьких політиків».
Загородній також нагадав, що подібне викривлення реальності мало місце і відносно України. Мова йде про «План Драгі» і про зусилля президента Франції Еманюеля Макрона «зберегти обличчя Путіну».
«Я завжди очікую якоїсь підлості від Європейських країн. Наприклад, вони можуть припинити військову допомогу України. І це може статися, щойно Україна піде на перемовини», - певен Загородній.
Цілком можливо, що європейські лідери можуть використати перемовини як привід припинити військову допомогу Україні.
«В 2014 році за наполяганням європейських політиків вже було запроваджене ембарго на постачання в Україну зброї і товарів подвійного призначення, яке підтримував свого часу пан Обама, і це ембарго трималося фактично два роки», - нагадує експерт.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки