РФ та Україна ведуть першу повномасштабну війну безпілотників, – WP
Війна Росії проти України, яка почалася з незаконного перетину українських кордонів танками в стилі Першої світової, перейшла в сучасніший вимір. Тепер ЗСУ й окупаційні війська ведуть першу у світі повномасштабну війну безпілотників.
Про це пише The Washington Post, нагадуючи, що в попередніх конфліктах безпілотні літальні апарати зазвичай використовувалися однією стороною для виявлення й ураження цілей ворога. Наприклад, дрони були залучені в операціях США в Афганістані та на Близькому Сході, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.
"У війні між Росією й Україною безпілотники інтегровані в кожен етап бойових дій із великим флотом, протиповітряною обороною і системами радіоелектронної боротьби з кожного боку. Це війна, яка ведеться на відстані – ворог часто перебуває за декілька кілометрів – і ніщо не може подолати цю відстань так, як безпілотники. Це дає РФ та Україні можливість бачити й атакувати одна одну, водночас не наближаючись", – зазначають аналітики.
Читайте також: Військовий експерт розповів, як нові дрони українського виробництва змінять хід війни
Вони підкреслили, що українські військові також використовували БПЛА для завдання ударів по об'єктах, розташованих на території Криму, який Росія незаконно анексувала у 2014 році. Разом із тим агресор неодноразово завдавав ударів по критично важливій цивільній інфраструктурі України за допомогою іранських дронів-камікадзе – фактично дешевої заміни високоточним ракетам.
Аналітики наголошують: дрони стали настільки важливими для успіху на полі бою, що іноді застосовуються військовими й для знищення ворожих БПЛА. Крім того, саме за допомогою безпілотників воїни ЗСУ отримували координати військових цілей і командних пунктів окупантів, які згодом знищували точними ударами артилерії.
Також дрони в режимі реального часу дозволяли командуванню стежити за тим, що відбувається на передовій під час проведення наступальних операцій Сил оборони України.
"У нас була повна картина бою", – підтвердив командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський.
Результатом такого використання безпілотників став приголомшуючий відступ російських окупаційних військ.
"Дві основних речі вплинуть на війну в майбутньому. Поширення і доступність бойових безпілотників для більш далеких, складних операцій й абсолютна необхідність мати дешеві тактичні БПЛА для операцій безпосередньої підтримки", – вважає військовий аналітик дослідницької групи CNA у Вірджинії Семюел Бендетт.
Читайте також: У Росії дефіцит БПЛА "Орлан-10" – The New York Times
Видання ж підкреслило, що в Україні це "майбутнє" відбувається уже зараз. Там назвали кілька дронів-"очей" українських воїнів: квадрокоптери Matrice 300, Mavic та Autel EVO II, турецький Bayraktar TB2, німецький Vector, кіпрський Poseidon тощо. Окупанти ж в основному використовують БПЛА "Орлан-10" та куплені в Ірану дрони-камікадзе Shahed-136.
Водночас у жовтні 2022 року в Україні презентували новий безпілотник "ШАРК", який здатний вирішувати всі основні завдання з розвідки, спостереження і коригування вогню. БПЛА має надійний зашифрований зв'язок і створений спеціально для проведення глибинної аеророзвідки та коригування, зокрема західного далекобійного озброєння, наприклад HIMARS.
Раніше повідомлялося, що компанія-виробник Baykar, яка стала відома завдяки безпілотникам Bayraktar, проводить випробування ще одного свого винаходу – безпілотного винищувача Kızılelma. Новинка зможе вести повноцінний бій в повітрі.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки