MENU

Вчені за допомогою лідара змогли виявити поселення давньої цивілізації майя

681 0

Вчені за допомогою лідара змогли виявити поселення давньої цивілізації майя

Міжнародна група вчених виявила у Північній Гватемалі безліч поселень цивілізації майя віком близько двох тисяч років. Зробили це за допомогою лідара – лазерного радара.

Проводити археологічні дослідження в тропічних регіонах Америки досить непросто через джунглі, що покривають землю. Тож ученим доводиться вдаватися до нестандартних методів. Зокрема, протягом останніх кількох років вони використовують для обстеження перспективних ділянок лідар — систему виявлення, схожу на радар, проте замість НВЧ-радіохвиль тут використовуються хвилі оптичного діапазону, інформує UAINFO.org з посиланням на журнал Ancient Mesoamerica.

Задіяні в такій системі лазери легко проникають крізь щільний листяний полог і досягають поверхні землі, що дозволяє будувати тривимірні карти місцевості та знаходити руїни поселень стародавніх американців. Саме за допомогою лідара міжнародна група дослідників зі США, Франції та Гватемали змогла виявити майже 1000 поселень майя, які зайняли площу близько півтори тисячі квадратних кілометрів у карстовому басейні Мірадор-Калакмуль.

Багато поселень пов'язувала між собою мережа доріг — піднятих над рівнем землі насипів, якими люди могли безпечно пересуватися навіть під час дощів. Загальна довжина цих шляхів становить майже 200 кілометрів, тож жителі практично будь-якого поселення могли відносно легко дістатися сусідів.

Також у регіоні знайшли сліди розвиненої мережі каналів та резервуарів для води, які, напевно, рятували безліч життів під час посух.

Самі поселення теж виглядали незвично: житла в них розташовувалися досить щільно, тому, мабуть, майя жили за принципом «у тісноті та не в образі». Це було пов'язано зі складнощами розчищення тропічного лісу, соціальним устроєм чи релігійними поглядами — сказати складно, але поки що вчені не беруться оцінити населення цих міст: потрібно більше даних з інших регіонів Мезоамерики.

Дослідники знайшли в деяких поселеннях ігрові майданчики, на яких жителі грали в м'яч, а також великі відкриті платформи та піраміди, які могли бути аналогом міської площі в середньовічному місті — центрами роботи, відпочинку та політики.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини