MENU

Як робота після досягнення пенсійного віку впливає на розмір виплат

2569 0

Виходити на пенсію українці можуть після досягнення певного віку та наявності відповідної кількості років страхового стажу, проте це не обов’язково. За власним бажанням особа може продовжувати вести трудову діяльність. Законодавство у сфері пенсійного забезпечення розроблене таким чином, що пізніший вихід на пенсію може позитивно вплинути на розмір виплати.

Про це розповіли у Пенсійному фонді України, інформує UAINFO.org.

Особи, які вже набули право на пенсію за віком згідно із Законом України про ЗДСС, але після досягнення цього віку вирішують продовжити трудову діяльність та отримати пенсійне забезпечення пізніше, будуть отримувати пенсію, призначену з урахуванням страхового стажу, що був набутий на момент звернення з питання призначення пенсії. Тобто чим пізніше особа звернеться, тим більший стаж матиме (за умови, якщо вона дійсно працювала). 

У процесі призначення пенсії з відстрочкою її розмір буде збільшуватися в таких випадках:

  • якщо особа вийде на пенсію не пізніше ніж через 60 місяців (5 років) після досягнення пенсійного віку, то її виплата буде збільшена на 0,5% за кожен місяць страхового стажу;
  • якщо особа вийде на пенсію пізніше ніж через 60 місяців після досягнення пенсійного віку, її виплата буде збільшена на 0,75% за кожен додатковий місяць трудового стажу.

Тобто, якщо людина відстрочить свій вихід на пенсію на період менший, ніж 60 місяців, то за кожен рік такого відтермінування вона отримає надбавку до пенсії у розмірі 6% (0,5 х 12), за два роки пізнішого виходу на пенсію — 12% (0,5 х 24) тощо. А от відстрочка на шість років (це – 72 місяці) вже збільшить основний розмір пенсії на 54% (72 х 0,75).

Для збільшення враховуються лише повні місяці роботи: підвищення розміру пенсії за неповний місяць страхового стажу не здійснюється.

Про своє бажання призначити пенсію пізніше людина повинна до досягнення пенсійного віку повідомити орган Пенсійного фонду України. Якщо ж людина не повідомила про таке бажання, а в Реєстрі застрахованих осіб наявна інформація про весь її страховий стаж (оцифровано паперову трудову книжку), – пенсію призначать автоматично з наступного дня за днем досягнення пенсійного віку.

Якщо людина продовжує працювати і не звертається із заявою про призначення пенсії, а її паперова трудова книжка не була оцифрована, – у такому разі вважається, що людина виявила бажання вийти на пенсію пізніше.

Пенсія за віком з відстрочкою призначається за зверненням пенсіонера з дня, що настає за останнім днем місяця, в якому набуто повний місяць страхового стажу (у тому числі сумарно, коли неповні місяці підсумовуються), якщо звернення мало місце не пізніше трьох місяців з такого дня. Якщо ж пенсіонер звернувся за призначенням пенсії пізніше, – пенсія призначається з дня звернення.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

NV


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини