MENU

Про які проблеми зі здоров'ям свідчить потяг до певних продуктів

1909 0

Про які проблеми зі здоров'ям свідчить потяг до певних продуктів

Не завжди одержимість шоколадом  чи бажання чогось солоденького свідчить про харчову розбещеність. Дуже часто харчові уподобання є сигналами, що зі здоров'ям не все у порядку. Таким чином тіло може натякати, що в організмі є дисбаланс вітамінів, поживних речовин та мікроелементів. 

Прислухайтесь до свого організму, якщо вам постійно хочеться їсти такі продукти, пише ТСН, інформує UAINFO.org.

Шоколад

Постійне бажання вживати шоколад є однією з ознак хронічного стресу чи депресії. Згідно з багатьма дослідженнями, шоколад підвищує рівень серотоніну («гормону щастя»), дофаміну («гормону доброго самопочуття») та окситоцину («гормону кохання»), який виділяється під час обіймів, поцілунків та занять сексом. А найголовніше, завдяки вмісту магнію та теоброміну насолода знижує рівень кортизолу – «гормону стресу».

Жінки так часто хочуть шоколаду під час місячних, тому що в какао міститься багато магнію: це саме той мікроелемент, який губиться у великих кількостях разом із кров'ю.

Якщо жоден з перелічених вище пунктів вас не стосується, швидше за все, вашому організму не вистачає  магнію, хрому, вітамінів групи B та незамінних жирних кислот. Магній підтримує імунну систему, запобігає різноманітним запаленням, відіграє важливу роль у роботі нервової системи та впливає на якість кісток. Чим більший вміст какао в шоколаді — тим більше в ньому магнію.

Цукерки

Якщо «хочеться чогось солоденького» не поспішайте звинувачувати себе. Таке буває в напружені моменти, коли терміни горять, машина зламалася тощо. Цукор активізує центр вашого мозку та на деякий час допомагає зосередитися на тому, що відбувається. Але споживання цукерок призводить до стрибків рівня цукру в крові, що веде до наступної цукерки. 

А якщо все нормально, організм намагається сказати про дефіцит хрому, який «працює» у зв'язці з інсуліном, щоб полегшити всмоктування глюкози з крові до клітин тіла. 

Постійна пристрасть до солодкого може бути симптомом першої стадії діабету. 

Сир та кисломолочні продукти

Жадібність до цих продуктів може свідчити про розвиток остеопорозу, що супроводжується руйнуванням кісткової тканини. Лікарі б'ють на сполох - через те, що в знежирених продуктах майже не міститься кальцію, у багатьох жінок остеопороз дається взнаки вже в 40-50 років. 

Якщо маєте проблеми з пам'яттю, труднощі з концентрацією уваги то, як свідчать дослідження, якраз люди із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності частіше відчувають потяг до сиру, ніж здорові.

Сир містить дуже багато кальцію, який підтримує здоров'я зубів, кісток, м'язів, серця та нервової системи. А для перероблення кальцію організму потрібна достатня кількість вітаміну D, обидві речовини відразу ж вступають у взаємодію, ітому кальцій найкраще засвоюється саме з сиру.

М'ясо

Жага м'яса може бут викликана різноманітними причинами, точніше, нестачами — споживанням низької якості білка, або взагалі його відсутності, у випадку вегетаріанства, нестачею в організмі основних мікроелементів, які містяться у тваринному білку, а це залізо, В12 та Омега-3. Можливо, організму також не вистачає цинку, який відповідає за здоров'я шкіри, волосся та нігтів. 

Бажання їсти м'ясо часто свідчить про низький гемоглобін, оскільки червоне м'ясо є джерелом заліза, не дивно, що за анемії вас тягне на м'ясне.

Печиво, макарони, хліб, рис

Продукти, багаті на вуглеводи, розщеплюються у крові на цукор. Тобто, коли тягне на борошняне, ви просто хочете чогось солодкого.

Тяга до простих вуглеводів може вказувати на гіпоглікемію, коливання рівня цукру в крові та дефіцит хрому, що веде до постійної сильної втоми та швидкої стомлюваності.

Раптовий потяг до білого хліба часто є сигналом дефіциту азоту. В той час як азот важливий для зростання та розвитку організму, а також для синтезу білків.

Соління та солоне

Зневоднення часто маскується тягою до соленого. Сіль допомагає організму тримати воду, тому якщо потягнуло на солоне, можливо, ви п'єте недостатньо або швидко втрачаєте воду. Спробуйте випивати більше води, і можливо, тяга до солоного пройде.

Пристрасть до солоної їжі може говорити, що організму не вистачає натрію, який важливий для нормальної роботи серця.
Багато солоних продуктів, таких як чипси, крекери, горіхи та сухарики ще й хрумтять. Саме коли нервуєтесь, хочеться ними похрумтіти. А на думку лікарів, хрумкі продукти допомагають впоратися зі стресом.

Різноманітні маринади, квашена капуста, мариновані огірки

Причиною може бути низька кислотність. Шлункова кислота перетравлює їжу і, якщо ж її не вистачає, починаються здуття живота, запори тощо. 

Гостра їжа

Чому у південних країнах люблять гостру їжу? Тому що спеції допомагають виділенню поту, а він, своєю чергою, охолоджує організм. 

Бажання гострого може бути пов'язане з проблемами щитоподібної залози. При хворобах щитоподібної залози порушується обмін речовин. А речовина капсаїцин, яка міститься в червоному перці, допомагає прискорити метаболізм. Тяга до спецій — один із сигналів, що варто сходити до ендокринолога.

Морозиво

Як не дивно, любов до морозива може сигналізувати про проблеми зі шлунком. При печії або нудоті морозиво здатне заспокоїти роздратовану систему травлення. При прийманні знеболювальних ліків, які здатні викликати подразнення на стінках шлунка, також дуже хочеться морозива.

Ще морозиво містить натуральний молочний цукор, що дає швидкий заряд енергії. 

Смажена картопля або картопля фрі

Причина потягу до смаженої їжі  — швидше за все, дієта з урізаною кількістю жирів. Так, що тілу стає вже однаково, звідки його брати —  з корисної їжі  чи ні. Щоб розв'язувати цю проблему можна споживаючи більше «хороших» жирів.

Солодка газована вода

Швидше за все, вам потрібна енергія,  кофеїн, наприклад одна порція коли містить його 30 мг,  цього достатньо, щоб допомогти підбадьоритися.

Ще одна причина бажання – дефіцит кальцію. Як газування може вплинути на цей процес? Фосфорна кислота, що міститься в ній, вимиває мікроелемент з кісток, щоб тіло змогло його засвоїти, однак. Як нескладно здогадатися, це шкодить кісткам і в довгостроковій перспективі веде до раннього остеопорозу.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ТСН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини